Sponsorlu Bağlantılar

İnstagram işlem engellendi sorunu ve çözümü

30.897 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda instagram da yaşanan bazı sorun, hatalardan biri olan “İşlem Engellendi” uyarı mesajı ve bununla ilgili çözüm yollarını sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

“Bu işlem engellendi. Lütfen daha sonra tekrar dene. Topluluğumuzu korumak için bazı içerikleri ve işlemleri kısıtlıyoruz. Hata yaptığımızı düşünüyorsanız bize bildirim.”

İnstagram akışta herhangi bir fotoğraf, resmi beğenmek için beğeniye çift bastığınız da karşınıza yukarıdaki uyarı mesajını her an alabilirsiniz. Bu uyarı mesajı genelde son zamanda instagramda fazla beğeni yaptıysanız arka arkaya Hesabınızda anormal bir hareketlilik olduğunu düşündüğü için sizin karşı tarafı beğenmenizi engelleyici bir uyarı mesajı olarak “Bu işlem engellendi” penceresini her beğenide karşınıza getirecektir.

 

İşlem engellendi sorunu nasıl çözülür? Bu uyarı mesajı bazen hiçbir şey yapmadan da karşınıza her an çıktığı da olmuştur.

Bu işlem Engellendi Hatası

İlk önce böyle bir sorunla karşı karşıya kaldıysanız ve instagram akışında paylaşımları beğenemiyor ve hata alıyorsanız “Sorun Bildir” butonu ile bir düzeltme isteyebilirsiniz. Bu işlem için arka arkaya değil de 5 ile 10 dakika arayla iki kere sorun bildir yaparak hatanın giderilmesini isteyin.

Eğer sorun hala devam ediyorsa birkaç saat beklemeniz gerekecektir. Sorun bu şekilde düzelir fakat instagram limitleri, instagram sınırlamalarını mutlaka uymanız gerekecektir. Bu kurallara uymadığınız sürece “Bu işlem engellendi” uyarı mesajlarını sık sık alırsınız ve hesaplarınızın askıya alınmaya kadar gidebileceğini söyleyelim.

İnstagram limit kuralları konusunu inceleyerek, belli zamanlarda ne kadar takip, beğeni, takip bırakma konularını inceleyerek doğabilecek sorunların önüne geçmiş olacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

İnstagram işlem engellendi sorunu ve çözümü (5 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Slmlar ben msj gönderince işlem engellindi uyarısı alıyorum sadece msj göndermeden yardımcı olursanız sevinirim

  2. Adem bey iyi akşamlar,benim de instagram hesabımda iki gündür böyle bir sorunla karşılaşıyorum.Beğeni vs yorum yapabiliyorum ama takip isteği gönderip kabul edemiyorum… belli bir süreden de bahsedilmemiş durumu instagram’a bildirdiğim halde,Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ?

  3. Admin bey merhaba yaklaşık 1 haftadır mesaj yazamıyorum instagramdan sadece mesaj.Sürekli engel yemiş olabilir miyim böyle bir ihtimal var mı

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın