Sponsorlu Bağlantılar

instagram hikâyesine test ekleme nasıl yapılır

745 views
Sponsorlu Bağlantılar

Dünyaca ünlü popüler uygulamalardan biri olan instagram da yeni gelen güncellemelerle hikâyelere test ekleme konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Yepyeni bu özellikte sorulara çoklu seçenek, şıklarla cevaplar topluya biliyorsunuz.

Bu sizi takip edenlerin, müşterilerinizin, hayranlarınızın isteklerine başvurma, bilgilerini öğrenmek amaçlı olarak eğlenceli bir şekilde cevaplar toplayabilirsiniz.

Bizde bu konumuzda instagram stories test ekleme nasıl yapılır konusunda sizlere bu yazımızda destek vermeye devam ederek bilgiler aktaracağız.

İNSTAGRAM HİKAYELERE TEST EKLEME

Burada mantık hikayenize test eklemek fakat burada bir tane de doğru bir cevap belirlemek olacaktır. Bizde şimdi bunu adım adım nasıl yapılacağına dair ipuçları vermeye çalışacağız.

 

  • İnstagram da ilk önce bir hikaye oluşturuyoruz belki arka planda bir eğlenceli resim ve video olabilir. Hikayenizi oluşturduktan sonra şimdi geldi test ekleme özelliğini kullanmaya.

Konum, gif, konu etiketi ekleme alanında “test” yazan kısımdan hikayemize testimizi ham bir şekilde ekliyoruz.

İnstagram hikayeye test ekleme için “test” çıkarmasını ekliyoruz ve karşınıza 2 adet seçenekli çıkartma gelmektedir. “En sevdiğimi tahmin et” yazan yere takipçilerine, müşterilerine soracağınız test sorusunu yazınız, aşağıda zar işareti sizin yerinize buraya soru sormaktadır, rastgele bir şey soracaksanız bunu sizin adınıza soruyu sorabiliyor.

Yukarıda soru başlığını isterseniz rastgele oluşturabilirsiniz, isterseniz kendiniz bir başlık oluşturabilirsiniz. Şimdi geldi seçmeli seçeneklere başlığa uygun şıkları Boşluklara giriniz. İkinci şıktan sonra tercihe göre üçüncü şık için pencere pasif olarak görünecektir.

Bu pencereye dokunduğunuzda bir şık oluşturabilirsiniz veya dört için bir pencere açabilirsiniz. Buraya kadar seçmeli soruları hazırladık.

instagram hikayeye test ekleme birde doğru tercih seçmek gerekecektir. Doğru tercih için Seçeneklerde bulunan A harfi, B Harfi veya diğer harflerin üzerine bastığınızda doğru seçeneği işaretlemiş olacağız.

Bundan sonraki işlem buraya kadar sadece instagram stories yani hikayeyi artık paylaşmak kalıyor. Hikayeyi paylaştığınızda artık takipçilerinizin cevap vermesini bekleyebilirsiniz.

İstatistikleri görmek için hikayenizi yukarıya doğru kaldırdığınızda kimlerin hikayenizi gördüğünüzü ve kimlerin ne cevap verdiğini görebilirsiniz.

Bu işlemini iphone ve Android telefon kullananlar için uygulama tekniği aynıdır. Hikayeniz sadece arkadaşlarınıza veya yakın arkadaşlarınıza açık olabilir. Tüm kişilere açık olması için profilinizin herkese görünür olmasına dikkat ediniz.

Tavsiye Yazı: instagram olağandışı bir giriş denemesi saptadık

Bu konumuzda instagram hikayesine test ekleme konusunda sizlere bilgi vermeye çalıştık. Bu konumuzla alakalı olarak veya instagram hikayesine seçenekli soru sorma dışında diğer instagram sorunları için instagram yardım destek hattı sayfamızdan bize tüm sorunlarınızı, hatalarınızı bildirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın