instagram “hesabın geçici olarak kilitlendi” sorunu

117.002 views
Sponsorlu Bağlantılar

Popüler instagram uygulamasında hesaba erişim sorunu, giriş sorunları sıklıkla yaşanmaktadır. Bu konumuzda sizlerden gelen instagram giriş sorunundan biride “hesabın geçici olarak kilitlendi” hata, uyarı mesajıdır. Bizde bu sorunla ilgili nasıl çözülür? Bununla ilgili çözüm yolları üretmeye çalışacağız.

Hesabınız Geçici olarak Kilitlendi

istagram hesabında şüpheli hareketler saptadık ve güvenlik önlemi olarak hesabını geçici olarak kilitledik. Görünüşe göre İnstagram’a benzetilerek tasarlanmış bir internet sitesine şifreni girdiğin için hesabın ele geçirildi. Bu tür saldırılara şifre tuzağı deniliyor. 

Sonraki bir kaç adımda, hesabını güvene alıp tekrar giriş yapman için kimliğini doğrulamanı isteyeceğiz. 

Hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınız da bu tür hesabın geçici olarak kilitlendi uyarı mesajı aldıysanız neler yapılması bu sorunun çözüm yolu nedir? Bizde bu konuda şimdi sizlere çözüm üretmeye çalışacağız. Bu sorun ilk önce neden kaynaklıdır? Bunu anlatmaya çalışacağız.

Bu hesap kilitlenme sorunu genelde instagram kullanıcı adı ve şifreniz ile takipçi kasma, beğeni kasma, profilime kim baktı, takibi bırakanlar kim? gibi bu tür instagram’a ait olmayan uygulamalara giriş yaptığınız da instagram sizin adınıza hesabınız çalınmıştır diyerek hesabınızı güvene almaktadır.

Ardından size bu tür uyarı mesajları olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu hata mesajı, giriş mesajı olarak olağandışı bir giriş denemesi saptatık ve hesabın geçici olarak kilitlendi problemi yaşanmaktadır. Bunun için aşağıdaki çözüm yolu olarak denemekte fayda vardır.

Çözüm ;

Yukarıda pencerede görüldüğü gibi Devam adımını takip ederek hesabınızla ilişkili bir mail adresine doğrulama kodu gitmektedir. Bu doğrulama kodu ile hesabınıza tekrar erişim yaparak instagram şifresi değiştirme işlemini gerçekleştirin. 

Diğer sorunun çözümü için eğer doğrulama kodu gelmiyorsa bilgisayar başında “instagram.com” adresi üzerinden giriş yaparak şifre parola değiştirme işlemini gerçekleştirin. Mobil uygulamalar üzerinden talep kodu gelmeyebilir. Bilgisayar üzerinden parola unuttum diyerek yeniden mail adresine bir doğrulama kodu talep ediniz. Fazla e-posta adresi için talep etmek isterseniz gelmeyebilir. 

Bu işlemler sonucunda hesabınıza erişim sağladığınız da “instagram.com” adresi üzerinden tekrar giriş yaparak “İzin Verilen Uygulamalar” kısmından tüm uygulamaları kaldırınız.

Yada “https://www.instagram.com/accounts/manage_access/” adresi üzerinden tarayıcıya yapıştırın ve direk olarak erişim sağlayabilirsiniz. Burada izin verdiğiniz bu üçüncü parti yazılımları kaldırın ve Şifrenizi sağlam bir güçlü şifre ile değiştirin. Güçlü Şifre Nasıl Oluşturulur? konusunu ayrıca okuyarak işinizi sağlama alınız. 

Bundan sonra yapmanız gerekenler bu tür hesabınızın organik düzenini oynamayın yani takipçi kasma, beğeni kasma vb. tür yazılımlar kullanmayınız.

Yukarıda sizlere “Hesabın Geçici olarak Kilitlendi” sorunu nasıl çözülür? Bununla ilgili bilgi vermeye çalıştık bu konuda yorumlar kısmına yada soru & cevap sayfasına sorularını gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

instagram “hesabın geçici olarak kilitlendi” sorunu (165 Yorum)

Yorum Yaz

 1. MERABA e posta erişimim yok numara erişimim yok sadece facebookla bağlantım warr hesabım gecici olarak kilitlendi ne zaman acılır veya acmam icin ne yapmam lazm yardımcı olun vallah yoruldum 2 gündür

  • Merhaba son günlerde bu durum sıklıkla yaşanıyor, farklı ip girişlerinden olduğunu düşünüyorum yani mobil telefonla girdiğinizde Ankara yaşıyorsanız İstanbul görünüyor ya da sabit internet hattından giriyorsanız Eskişehir bağlantısı gibi bağlantı göründüğü için instagram filtreleri bunu çalınan hesap gibi algılamaktadır. Bu nedenle biraz bekleyin düzelecektir.

   • Merhaba usta aynisi bende var benim tel no da kayitli ama o teli kapatirdim suan baska tek kullanyorum kod ona gdyo

 2. Merhabalar bu sorunu ben de yaşıyorum ve yaklaşık 1 aydır hesabıma giriş yapamıyorum. 6 senelik bir hesap olduğu için maalesef Gmail imi hatırlamıyorum. Telefon numaram da kayıtlı değildi. Geri gelir mi acaba?? Veya instagram ile iletişimi geçmem mümkün mü??

  • hala sorun devam ediyor mu. 1 ayı geçti sanırım. kendiliğinden açılıyorsa ben de bekleyeceğim

 3. İyi günler gmail adresimin şifresini unuttum hiçbir şekilde şifre değiştiremedim doğrulama kodunu alamadım. Hiçbir şey yapmadan beklemiş olsam kendiliğinden düzelir mi ve düzelmesi ne kadar sürer acaba 😞

 4. Merhaba ben uygulama indirdim kim beni engelledi kaç takipçi kaybettim görmek için ve bu ekranla karşılaştım doğrulama kodu eski telefon numarama geliyor beklesem hiçbir şey yapmasam kendi kendine düzelir mi napmam lazım

 5. Benim de hesabım kitlendi. Ve çok uğraştım hesabıma tekrar giriş asla olmuyor. Artık vazgeçtim. Yeter ki o hesap o şekilde açık kalmasin. Hesabımı spamlatsam kapanır mı? Kaç kişinin spamlaması lazım? Lütfen acil cevap yazın

 6. Merhaba, şifre değişikliği yapmama rağmen giriş yapamıyorum. “tekrar denemeden önce lütfen birkaç dakika bekle” uyarısı veriyor. Ancak beklememe rağmen düzelmedi. Ne yapmam gerekiyor?

  • telefonunuzda üçüncü parti yazılım kullanıyor musunuz varsa bunları kaldırın ve tekrar deneyiniz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın