Sponsorlu Bağlantılar

instagram “hesabın geçici olarak kilitlendi” sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Popüler instagram uygulamasında hesaba erişim sorunu, giriş sorunları sıklıkla yaşanmaktadır. Bu konumuzda sizlerden gelen instagram giriş sorunundan biride “hesabın geçici olarak kilitlendi” hata, uyarı mesajıdır. Bizde bu sorunla ilgili nasıl çözülür? Bununla ilgili çözüm yolları üretmeye çalışacağız.

Hesabınız Geçici olarak Kilitlendi

istagram hesabında şüpheli hareketler saptadık ve güvenlik önlemi olarak hesabını geçici olarak kilitledik. Görünüşe göre İnstagram’a benzetilerek tasarlanmış bir internet sitesine şifreni girdiğin için hesabın ele geçirildi. Bu tür saldırılara şifre tuzağı deniliyor. 

Sonraki bir kaç adımda, hesabını güvene alıp tekrar giriş yapman için kimliğini doğrulamanı isteyeceğiz. 

Hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınız da bu tür hesabın geçici olarak kilitlendi uyarı mesajı aldıysanız neler yapılması bu sorunun çözüm yolu nedir? Bizde bu konuda şimdi sizlere çözüm üretmeye çalışacağız. Bu sorun ilk önce neden kaynaklıdır? Bunu anlatmaya çalışacağız.

Bu hesap kilitlenme sorunu genelde instagram kullanıcı adı ve şifreniz ile takipçi kasma, beğeni kasma, profilime kim baktı, takibi bırakanlar kim? gibi bu tür instagram’a ait olmayan uygulamalara giriş yaptığınız da instagram sizin adınıza hesabınız çalınmıştır diyerek hesabınızı güvene almaktadır.

Ardından size bu tür uyarı mesajları olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu hata mesajı, giriş mesajı olarak olağandışı bir giriş denemesi saptatık ve hesabın geçici olarak kilitlendi problemi yaşanmaktadır. Bunun için aşağıdaki çözüm yolu olarak denemekte fayda vardır.

Çözüm ;

Yukarıda pencerede görüldüğü gibi Devam adımını takip ederek hesabınızla ilişkili bir mail adresine doğrulama kodu gitmektedir. Bu doğrulama kodu ile hesabınıza tekrar erişim yaparak instagram şifresi değiştirme işlemini gerçekleştirin. 

Diğer sorunun çözümü için eğer doğrulama kodu gelmiyorsa bilgisayar başında “instagram.com” adresi üzerinden giriş yaparak şifre parola değiştirme işlemini gerçekleştirin. Mobil uygulamalar üzerinden talep kodu gelmeyebilir. Bilgisayar üzerinden parola unuttum diyerek yeniden mail adresine bir doğrulama kodu talep ediniz. Fazla e-posta adresi için talep etmek isterseniz gelmeyebilir. 

Bu işlemler sonucunda hesabınıza erişim sağladığınız da “instagram.com” adresi üzerinden tekrar giriş yaparak “İzin Verilen Uygulamalar” kısmından tüm uygulamaları kaldırınız.

Yada “https://www.instagram.com/accounts/manage_access/” adresi üzerinden tarayıcıya yapıştırın ve direk olarak erişim sağlayabilirsiniz. Burada izin verdiğiniz bu üçüncü parti yazılımları kaldırın ve Şifrenizi sağlam bir güçlü şifre ile değiştirin. Güçlü Şifre Nasıl Oluşturulur? konusunu ayrıca okuyarak işinizi sağlama alınız. 

Bundan sonra yapmanız gerekenler bu tür hesabınızın organik düzenini oynamayın yani takipçi kasma, beğeni kasma vb. tür yazılımlar kullanmayınız.

Yukarıda sizlere “Hesabın Geçici olarak Kilitlendi” sorunu nasıl çözülür? Bununla ilgili bilgi vermeye çalıştık bu konuda yorumlar kısmına yada soru & cevap sayfasına sorularını gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

instagram “hesabın geçici olarak kilitlendi” sorunu (22 Yorum)

Yorum Yaz

  • instagram’da hesabınız geçici olarak kilitlendi yapmış olduğunuz bazı üçüncü parti yazılımlar ile kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmanız nedeniyle instagramın hesabınızı güvene almasıdır.

 1. Ben instagrama başka giriş yaptığım için kilitlendi ve e posta adresine gönderiyor ama e poSTA adresimin şifresini bilmiyorum ve yardım da istedim ama bana sizin doğru kişi oldugunuzu düşünmüyoruz dediği için Şifremi alamadım

  • emine hanım, mail adresinin şifreni bulmanız gerekir, bu hesap da size ait görseller var mı?

   • hayır ilk denemem de dedi daha sonra gmail ile şifre sıfırlamak istiyorum bu kez ağ hatası diyor ne yapcan yaa nolur yardım edin

    • telefon üzerinden bu işlemi gerçekleştirmeyin bilgisayar üzerinden bağlanarak yapmaya çalışınız.

     • Her ikisini de denedim ama aynı siz böyle bir sorun ile karşılaştınız mi karşılaştıysanız nolur bir şekilde yardım edin ya nolur

 2. merhaba adem Bey benim instagrama kullanucı adını şifremi herşeyimi doğru yazıyorum sonrasında instgram geçici olarak kilitlendi diyor aşağısında devam et tıklıyorum kod gönderiyorlar ama benim intagram ile açtığım e postaya değilde face ile açtığım hotmail adresine gönderiyorlar bende hotmail adresimi bulamıyorum sence ne yapmam lazım instagramda hesabım var ama griş yapamıyorum

  • Size bir kod gönderdiğiniz de örnek “BxxxT3@g**l.com” gibi bir adres şeklinde gösterecektir, oradan hatırlama gibi bir durumunuz söz konusu değil mi? hiç denediniz mi?

   • Denedim de oradaki hesabıma da mail gelmiyor. Gecici olarak kilitlendi diyor acaba kaç günde açılır instagram

  • şifreyi bilgisayar üzeriden deneyiniz. olmazsa wi-fi ile bağlantınızı kesiniz mobil internet üzerinden tekrar deneyiniz.

  • Bana da aynısı olmuştu 4 5 gün bekledim instagram falan mail attım bugün öğlen girdigim de açılmıştı şaşırdım biraz beklentinizi tavsiye ederim

    • Kardeşim hanı şey varya form bi kod geliyor mail adresine o kodu yaz fotonu gönder ben gönderdim bugün sabah açılmış işte ya bekle ya da bunu da deneyebilirsin

 3. Bendede ayni hatayi veriyor sifreyi degistirdigim halde ag hatasi diyor gecici dedigi için açılır mi yada ne zaman acilir lutfen yardim edin o hesap cok onemli benim icin

   • Her yerden denedim sifre degistir diyor giriyorum hata veriyor kendiliğinden acılır mı acaba ne kadar beklemem gerekiyor

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın