Sponsorlu Bağlantılar

instagram engelleyenleri görme

32.198 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda sizlerden gelen sorulara cevaplar vermeye çalışacağız. Bu sorular arasında en çok sorulan ve merak uyandıran konu instagram engelleyenleri görmek acaba beni kim engelledi, gerçekten engellendim mi? Beni engelleyenleri görebilir miyim? Bu sorular oldukça ilgi uyandırmaktadır.

Bizde bu konumuzda gerçekten instagram da beni engelleyenleri görebilir miyim sorusuna açıklık getirmeye çalışacağız.  Bilindiği gibi instagram dünyaca popüler video ve fotoğraf paylaşma için geliştirilmiş bir sosyal ağ platformudur.

Oldukça çok kullanıcısı olan instagram da takip etme, takipçiler ile dünyaca ünlülerinde yer aldığı uygulamada kullanıcılar bazen istemediği instagram kullanıcılarını görmemek için engelleyebiliyor. Bazen kullanıcılar birbirine dm üzerinden attıkları mesajlar da rahatsızlık verdiği için engelleme özelliğini kullanmaktadır. Hal böyle iken meraklı kullanıcılar instagram da beni engelleyenler var mı? Merak etmektedir.

Bunu iyi bilen uygulama geliştiricilerine büyük işlerin düştüğü sırf bu işler için yazılımlar geliştirdiği görülmektedir. Bu uygulamaların çalıştığı veya çalışmadığı hakkında bir bilgim yok ama bunu kötü niyetli kişilerinde hesap çalmak amaçlı da kullandığını söyleyebilirsiniz.

Yakın zamanda instagram güncellemeleri ile artık API kullanımını sınırladığı için üçüncü parti uygulamalara izin vermemektedir. Yani piyasada instagram engelleyenleri görme programı artık çalışmamaktadır. Böyle uygulamalara, programlara da itibar etmemenizi tavsiye etmekteyiz. Bu tür yazılımlar hesaplarınızın çalınmasına kadar gitmektedir.

2018 yılından 2019yılına geçtiğimiz şu son aylara instagrambeni engelleyenler ücretsiz adı altında programlara kullanıcı adı veşifrenizi kesinlikte vermeyiniz. Şimdi gelelim engellendim mi? Engellendiysembeni engelleyenleri görebilir miyim?

instagram beni engelleyenler uygulaması kısaca hesabınızın güvenliği için büyük risk içermektedir. Hesabınızı ele geçirenler silebilir ve bir daha hesabınıza ulaşamayabilirsiniz.

İNSTAGRAM ENGELLEYENLERİ GÖRME

Uygulama kullanmayın dedik geriye ne kaldı? O zaman doğal yollardan hesabınız kontrol etmek sizi engelleyenleri topluca, tek seferde bir yerde göremezsiniz. Şüphelendiğiniz hesapları instagram arama motoru üzerinden kontrol ediniz.

Eğerkullanıcı aramalarda çıkmıyorsa hesabı instagram silinmediği sürece bir başka hesap üzerinden kontrol ederek arama sonuçlarında görünüyor mu bunu kontrol ediniz. Eğer sizi engellediği hesaptan arama sonuçlarında görünmüyor fakat bir başka hesaptan kontrol ettiğiniz de görünüyorsa sizi engellemiş demektir.

Herhangibir web tarayıcıdan “https://www.instagram.com/kullanicidi”şeklinde kullanıcı adı yerine engellendiğinizi düşündüğünüz hesabın adınıyazdığınızda sadece profili görünüyor fakat paylaşım içeriğini göremiyorsanız sizi engellemiş demektir. Fakat gizli hesap ise saten göremezsiniz o zaman aramalara bakmak gerekiyor bulamazsanız engellisiniz demektir. Bu teknik profili herkese açık olan kişiler için geçerlidir.

Sizi engelleyen kişi eğer önceden dm üzerinden mesaj attıysa bu mesajlar da kaybolmaktadır. Yani mesaj kutusunda mesajlara erişemezsiniz.

ÖZET;

Kısaca konumuzu özetlersek instagram engelleyeni görmek için bir uygulama sakın kullanmayınız. Bu uygulamalar hesabınızın çalınmasına açık bir kapı bırakmış olursunuz. Arama sonuçlarında göremediğiniz zaman da hemen telaşlanmayın çünkü instagram tarafından hesabı da silinmiş veya hesabını dondurmuş olabilir. Bunları da göz önünde mutlaka bulundurun.

Tavsiye Yazı;  instagram shadowban nedir

İos, Android veya diğer cihazlarda uygulama metodu aynıdır. Programsız veya programlı yöntemleri sizlere bu konumuzda değindik. Bununla alakalı sorularınız için konumuzun hemen altında yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

instagram engelleyenleri görme (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın