Sponsorlu Bağlantılar

ODT DOSYASI NASIL AÇILIR

1.183 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda odt dosyası nasıl açılır? Odt dosya açma konusunda sizlerden gelen sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Konumuza başlamadan önce odt dosyası nedir bunun hakkında bilgi vermeye çalışacağız ardından konumuz olan .odt uzantılı dosyalar nasıl açılır bunun anlatımına geçeceğiz.

ODT DOSYASI NEDİR

Odt dosyası OpenDocument Text dosyasının baş harflerinin kısaltılmasıdır. Biçim olarak diğer metin dosyalarına benzemektedir.

.ODT UZANTILI DOSYA NASIL AÇILIR

Bu konumuza gelince odt dosyaları nasıl açılır bu dosya uzantısını açabilmek için Microsoft Office Word programı yardımı ile ya da “https://www.openoffice.org/tr/why/why_odf.html” adresi üzerinden openoffice programı ile görüntüleyebilirsiniz.

  • Dosya
  • Gözat

İle word dosyası üzerinden bu dosyaları kolaylıkla açabilirsiniz. Ayrıca .odt dosyasını word üzerinden farklı kayıt et şeklinde .odt uzantılı olarak da kayıt edebileceğinizi hatırlatalım.

Konu başlığında geçen odt uzantılı dosyaları açmak için ücretsiz programlar kullanabilir, bu dosyayı, iphone, android telefonlarda da kolaylıkla üzerine gelerek çift basma ile açabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın