Sponsorlu Bağlantılar

instagram da yasaklı etiket nasıl tespit edilir

395 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda instagram da yasaklanmış etiketler, yasaklı etiketler nasıl bulunur, nasıl tespit edilir konusunda merak eden kullanıcılara bilgi vereceğiz.

Aramalarda daha fazla görünürlüğüne sahip olmak isteyen, keşfet bölümünde çıkmak isteyen kullanıcılar, paylaşımların görünürlüğünü artırmak isteyen kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılan hashtag etiketleri profiliniz herkese açıksa bu etiketlerden yararlanabilirsiniz.

Fakat bu etiketlerin bir kullanım sınırı olacağı fazla kullanımda spam olarak düşebileceğinizi de ayrıca belirterek kullanılan etiketlerinde instagram tarafından yasaklanmış olduğu için bu etiketlemelerde çıkmayacağınızı belirtelim.

Bu yazımızda instagram yasaklı etiketler nasıl bulunur konusunda bunun tespitini nasıl yaparız çok kolay bir şekilde sizlere bahsedeceğiz.

İNSTAGRAM YASAKLANMIŞ HASHTAG ETİKETLERİNİ ÖĞRENME

İnstagram da yasaklanmış etiketler kullanıldığında hesabınız geçici olarak engellenebilir buna instagram shadowban adı verilmektedir. Eğer bu etiket olayını abartırsanız hesabınızın silinmesine kadar gidebileceğini unutmayın.

Peki bu instagram yasaklı etiket nasıl anlaşılır bunun için yöntem aslında çok kolaydır. Yasaklı etiket tespiti için instagram arama motorundan yararlanabiliriz.

Bu yasaklı etiketler ülkelere göre ve kullanıcılara göre değişkenlik sağlayabilmektedir. Sizde kendi bölgenizde paylaşımların altında etiketlerde yasaklı etiket kullanıp kullanılmayacağını test etmek için arama motoruna bu anahtar hashtag etiketini yazarak aratabilirsiniz.

İnstagram arama motoruna bir anahtar kelime yazın, arama sonuçlarında bu etiketler görünmüyorsa o zaman yasaklanmış etiketler arasında yer alıyor demektir.

Bu etiketler geçici veya süresiz olarak engellemiş olarak görülmektedir. Arama sonucunda çıkıyorsa bu etikete dokunarak paylaşımların olup olmadığını kontrol ediniz. Böylece instagram da yasaklı olup olmadığı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

İnstagram yasaklı etiketler 2020 yılında ve 2021, diğer yıllarda farklılık gösterebilir. Bu sonuçları deneme yanılma yöntemi ile test edebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu yazımızda instagram yasaklanmış hashtag etiketleri nasıl tespit edilir, nasıl bulunur konusunda pratik olarak püf noktalarının bilgisini vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle sorunlarınızı paylaşabileceğiniz gibi instagram yardım destek hattı sayfamızdan bize instagram ile ilgili tüm sorunlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

instagram da yasaklı etiket nasıl tespit edilir (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın