Sponsorlu Bağlantılar

instagram da spam atma nasıl yapılır

10.573 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda instagram da spamlama veya diğer adıyla spam atma nasıl yapılır, nasıl yapılıyor? Bu sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

Sizlerden gelen şikâyetler doğrultusunda bu yazıyı ele almaya karar verdim. Sosyal ağlar da en çok kullanılanlardan biri de instagram dır. Bu uygulamada paylaştığınız video, resimler dışında diğer kullanıcılara yorumlar yapabilir veya sizin gönderilerinize yorum yapılabilmektedir.

Bunun dışında sizin adınıza açılmış sahte hesaplar yani fake hesaplar nedeniyle şikayet etmek gereği duyulabilmektedir. Ayrıca yorumlarda Flot atma adını verdiğimiz aynı mesajı birden fazla tekrarlamak da sizi rahatsız edebilmektedir. Bu nedenle instagram kullanıcısını spam atma işlemi yaparak instagrama şikayet edebilirsiniz. Bizde bu konumuzda spam atma instagram da nasıl yapılıyor bunu sizlere resimli anlatım ile bahsedeceğiz.

İNSTAGRAM DA SPAMLAMA NASIL YAPILIR?

instagram da spam atmak ne demek kısaca bundan bahsedecek olursak Spam “istenmeyen” anlamına gelmektedir. Bu nedenle istenmeyen yorumlar, sahte hesaplar adınıza açıldığında bunu şikâyet etmek anlamına gelmektedir.

Çoğu kişi yani kullanıcı bunu anlaşarak diğer kullanıcılarla iş birliği yaparak kullanıcıyı spamlama yaparak şikâyet etmektedir. Kullanıcı nasıl şikâyet edilir bunu hemen resimli olarak sizlere anlatmaya çalışacağız.

İnstagram kurallarına uymuyorsanız, bu kurallar dışına çıkıyorsanız instagram kullanıcıları tarafından sürekli spam yiyor, size spam atılıyorsa hesabınız kapanmasına neden olmaktadır. Bu nedenle spam yemekten kaçınmak için kurallara uyunuz. Buradan “https://www.facebook.com/help/instagram/478745558852511” detayları inlemek suretiyle okuyabilirsiniz.

İNSTAGRAM DA SPAM NASIL YAPILIR

İnstagram da istenmeyen yorumları spamlama dan başlayacak olursak yapılan yorum üzerine gelerek sağdan sola doğru mesajın üzerine bastırarak çekiniz.

İstenmeyen yorumu spam atmak için yorumunun üzerine bastırarak sağdan sola doğru çektiğinizde size üç farklı seçenek çıkacaktır. Yanıtla, şikayet et, sil biz ortada bulunan ! ünlem işaretine bastığımızda karşınıza aşağıda gibi seçenek çıkacaktır.

İnstagram da spam yorumu bildirmek için açılacak pencere de “spam veya sahtekarlık” butonu ile bu yorumu geri bildirim, şikayet edilebilmektedir.

Bu şekilde istenmeyen yorumları geri bildirim ile instagrama şikayet edebilirsiniz. Böylece sizi rahatsız edici yorumların önüne geçebilirsiniz. Eğer istenmeyen kelimeler yorumlar da kullanıyorsa bunu instagram yorum filtresi kullanarak engelleyebilirsiniz.

Birde kişilere spam atma işlemlerini sizlere aşağıda anlatmaya çalışacağız. Bunun için hemen konumuza geçelim.

İNSTAGRAM DA KİŞİLERİ SPAMLAMA NASIL YAPILIR

Kullanıcı sayısı oldukça fazla olan instagram da mutlaka taciz edici kişiler veya sahte hesaplar olacaktır. Bunun için bu kişileri engellemek veya kişileri spamlamak gerekecektir.

Bunun için spam atacağınız kişilerin profiline giriyoruz ve sağ üst köşe de üç nokta işaretine basıyoruz. Böylece “şikayet et” butonu göreceksiniz.

İstenmeyen kişiyi spam atarak bu şekilde kişileri geri bildirim yaparak instagram tarafına bildirebilirsiniz.

Bazı kişiler bunu şekilde kullanmaktadır. Diğer hesaplarla yaşadıkları sorunları takipçileriyle paylaşıp spamlamalarını istemektedir. Böylece asılsız spam atma nedeniyle bu tür hesaplar kapanmamaktadır. Bunu instagram dikkate almaktadır.

Tavsiye Yazı: instagram spamdan nasıl kurtulurum?

Bu konumuzda instagram da spam atma nasıl yapılır konusunda sizlere bilgi vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için instagram yardım destek hattı üzerinden tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın