Sponsorlu Bağlantılar

0x800700e hatası nasıl çözülür?

907 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda 0x800700e hatası çözümü konusunda sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. Bununla ilgili olarak sizlerden soru ve cevap sayfamızdan bize gönderdiğiniz sorulara cevaplar vermeye devam ediyoruz.

Windows 10 ve diğer işletim sistemlerinde sıklıkla yaşanan sorunların başında mavi ekran hataları ve DLL sorunları başta gelmektedir. Bu hatalardan biri de 0x800700e hatası olup bununla ilgili olarak yaşana problemler can sıkmaktadır.

Bizim de bu konumuzda 0x800700e problemi nasıl çözülür, 0x800700e nasıl düzeltilir bunula ilgili sizlere aşağıda vereceğimiz çözüm adımları kesin çözüm olmamasına rağmen genel çözüm yöntemleri olarak kullanılmaktadır.

Kesim çözüm olmamasına rağmen derken bu sorunların kaynağı bir nedenle olmayıp bazı sebepler bunu tetiklemektedir. Bu tetiklemeler diğer hataları da beraberinde getirdiği için sorunun nereden kaynaklandığı bilmek gerekmektedir. Bu şekilde sizlere sıklıkla kullanılan bu çözüm metotlarını aşağıda listeleyeceğiz.

0X800700E ÇÖZÜMÜ WİNDOWS 10

Win10 işletim sistemi Microsoft en son sürümü olduğu için bundan yola çıkarak çözüm yöntemlerini anlatacağız. Bu yöntem Windows 8, Windows 7 ve diğer işletim sistemleri için genel olarak aynıdır.

  • Güncelleme sırasında yaşanabilen bu hatada genel yöntem Windows 10 da yüklü olan Antivirüs programları, Güvenlik duvarı neden olabilmektedir.

Bu tür yazılımlar Windows 10 işletim sisteminde güncelleme değişikliğine izin vermeyebilir. Bu nedenle güvenlik duvarı ve virüs programlarını devre dışı bırakarak güncellemeyi yeniden deneyiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra “https://support.microsoft.com/en-ph/help/4027322/windows-update-troubleshooterWindows Update Sorun Giderici çalıştırın ve yeniden deneyin.

0x800700 error Windows hatası telafi etmek için aşağıda adımları test etmek, denemekte fayda vardır.

  • Bilgisayar sabit diskinde yaşanabilecek sorunlar için disk tarama ve düzeltme işlemini gerçekleştiriniz.

Bunun için Windows + R tuşlarına basınız bu esnada “çalıştır penceresi” açılacaktır. Bu pencereye şu komutu yazınız “chkdsk /r” komutunu yazarak enter tuşuna basınız. Böylece diskte hata denetlemesi yaparak düzeltmeye çalışacaktır.

  • Diğer adımda yine çalıştır penceresini açınız ve şu komutu yazınız “msc” komutunu yazarak disk yönetimi penceresini açınız.

Burada C: bölümünü yani işletim sisteminin kurulu olduğu alan üzerine gelin ve “disk bölümünü etkin olarak işaretle” olarak seçiniz.

Bölümü etkin olarak işaretleyin daha sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız da fayda vardır. Bu ayarı gerçekleştirdikten sonra 0x800700e hata çözümü için tekrar kontrol ediniz.

Yukarıda adımlarla 0x800700e fixed işlemini yerine getirmiş olacaksınız. Bu hatayı ayıklamak için yapılan yöntemler dışında bilgisayarda eski sürücüleri kaldırınız. Kullanılmayan eski sürücüleri kaldırın ve yeni sürücüler ile güncelleme yaparak tekrar yükleyin.

Bunun için otomatik sürücü güncelleme programları kullanabilirsiniz. Otomatik sürücü güncellemeyi yaptıktan sonra tekrar 0x800700e hata mesajı alınıyor mu? Kontrol ediniz.

Bilgisayarda eski çöp dosyaları ve eski kullanılmayan kayıt defteri girdilerini temizlemek için Cclenaer Programı kullanarak temizlik ediniz. Böylece eski sürücülerden kalan çöpleri bu şekilde temizlemek suretiyle bakım yapmış olursunuz.

Yukarıda çözümlemeye çalıştığımız 0x800700e Windows 10 hatası hala devam ediyorsa yorumlar kısmından bize yazarak farklı çözüm yöntemleri vermeye devam edeceğiz. Aldığınız hata mesajlarını bize yazmayı unutmayın.

Tavsiye Yazı: DLL Dosyası nereye atılır?

0x800700e sorunsalı nasıl çözülür konusunda sizlere ücretsiz destek vermeye çalıştık. Bu konuyla akalı sorularınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın