Sponsorlu Bağlantılar

İnstagram da hikaye eklemeden “öne çıkan” olarak nasıl eklenir

11.939 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda bir takipçimiz tarafından bize gönderilen bir soruya cevap vermeye çalışacağız. İnstagram da herhangi hikâye paylaşmadan, hikaye eklemeden “öne çıkanlara” hikaye eklemek mümkün müdür?

Bilindiği gibi profiliniz de yer alan öne çıkan kısmına hikaye eklemek için hikaye paylaşmak ve bu hikayeyi öne çıkanlar olarak eklemek gerekmektedir. Bu hikayeyi paylaşmadan hikaye nasıl eklenir? Bununla ilgili olarak bir özellik var mı?

İNSTAGRAM HİKAYE DE ÖNE ÇIKANA EKLEME

Önceden yüklediğiniz hikayeleri bir koleksiyon olarak öne çıkanlarda bir katalog halinde tutabilirsiniz. Buda insanlar arasında profilinizi ziyaret edenler için ilginç gelmesini sağlamaktadır. Bu da insanlara farklı fikirler vermenizi sağlamaktadır. Gittiğiniz, gördüğünüz yerleri size ilginç gelen yerleri sizi takip eden veya profiliniz herkese açıksa diğer kişilere de sergilemek için koleksiyon şeklinde hikayelerinizi bir araya toplayabilirsiniz.

Asıl sorumuza gelecek olursak eğer bir videoyu, durumu öne çıkarmak istiyorsanız bunu 24 saat süre ile kalıcı olarak hikayenizi eklemeniz gerekmektedir. Instagram hikaye konsepti olarak instagram stories den paylaştığınız videoları “öne çıkan” olarak eklemek mümkündür.

Bunun dışında telefon galerisinde bulunan herhangi bir video veya fotoğrafı direk olarak profil de öne çıkanlara eklemek mümkün değildir.

Bunu yapmanızın bir tek yolu mevcuttur. Bunu da paylaştığınız hikayeyi profiliniz açıksa gizlemek ve hikayeyi tüm kişilere gizlemek olacaktır. Böylece hikayeyi sizi takip edenler göremeyecek ve 24 saat süre sonrasında bu hikayeyi öne çıkanlar olarak ekleyebilirsiniz.

HİKÂYE AYARLARI;

Hikaye ayarları olarak stories için üç noktaya bastığınız da veya Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Hikaye Kontrolleri > Hikayeyi Gizle kısmı üzerinden hikayeni tüm kişilere gizleyebilirsiniz.

Fakat daha pratik bir yolu daha var kendinize bir sahte hesap açabilir veya kullanılmayan bir hesabı “yakın arkadaşlar” için ekleyerek hikayenizi sadece buna paylaşabilirsiniz. Bunu da yine ayarlar içinden yakın arkadaşlar kısmından eklemek suretiyle hikayenizi bu kişi ile paylaşarak başkalarının görmesini engellemiş ve 24 saat sonrasında bu hikayeyi “öne çıkan” olarak eklemek suretiyle hikaye eklemeden öne çıkan olarak eklemiş oluruz.

Tavsiye Yazı; instagram da m harfi ne demek

Bu konumuzda sizlerden instagram yardım hattı üzerinden bize gönderdiğiniz sorulara cevaplar vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorunuz için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

İnstagram da hikaye eklemeden “öne çıkan” olarak nasıl eklenir (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. instagramda hikaye paylaşmadan öne çıkarma ekleme için mantıklı çözümler teşekkürler ( :

  2. Son dediğiniz şeyi yapıcam şuan yeni bi hesap açtım sadece kendi hesabımı yakın arkadaşlara ekledim kendimle nasıl paylaşıcam onu yapamadım daha detaylı söyler misiniz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın