Sponsorlu Bağlantılar

instagram da bu mesajlara dikkat

671 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, dünyaca ünlü popüler, trend uygulamalar arasında olan ve fotoğraf ve video içerik paylaşma ağı olan instagram da kullanıcı sayısının çok olması korsanları da iştahını kabartmıştır. Kullanıcıların hesaplarını çalmak için özel mesaj yani dm üzerinden mesajlarla hesapları çalmak için kullanmaktadır.

Size gönderilen mesajlarda bulunan linkleri açtığınızda hesabınızı çalmak üzere olta sitelere yönlendirerek hesabınız korsanların eline geçebilir. Bizde sizler için bu tür mesajlardan biri olan bir mesajı buradan yayınlayacağız.

İNSTAGRAM HESAP ÇALMA NASIL YAPILIYOR?

Sayın üyemiz şikayetler üzerine hesabınız askıya alınacaktır. Lütfen bilgilerinizi doğrulayınız aksi halde hesabınız kapatılacaktır bilginize. Hesabınızı doğrulamak için alt kısımda yer alan doğrulama koduna açınız.

Aiktivasyon işlemi yapılmayan üyelik kalıcı olarak KAPATILACAKTIR. Teşekkürler ( instagram güvenlik ekibi )

Yukarıda gelen mesaj instagram hesap çalmak için gönderilen mesaj olarak kullanılarak mevcut hesapları çalmak için kullanılmaktadır.

Sizin de instagram hesabınıza dm olarak gelen bu tür mesajlara asla itibar etmeden siliniz. Bu tür mesajlar genel olarak oltalama (phishing) olarak gönderilen mesajlardır.

Bu tür mesajlarda verilen linkler sizi instagram sayfasına benzeyen bir sayfaya yönlendirilir ve kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapılmasını sağlar ve böylece şifrenizin çalınmasına sebep olarak hesabınız patlamasına yani çalınmasına sebep olmaktadır.

Unutmayınız instagram size bu tür mesajlar göndermemektedir. Direk olarak hesabınızı kısıtlı ban yani instagram shadowban veya tamamen kapatabilir. Bunun için itiraz süreci saten uygulamaya tekrar girdiğinizde sizi yönlendirerek itiraz edebilirsiniz.

Bu konumuzda instagram hesap çalma yöntemleri olan bu tür mesajlara itibar etmemenizi ve bu mesajları direk olarak silmenizi tavsiye etmekteyiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın