Sponsorlu Bağlantılar

instagram arama motorunda alakasız kişiler çıkıyor?

14.924 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Bu konu anlatımda sizlerden tarafımıza yorumlar veya soru & cevap sayfamızdan gönderilen sorulardan biri olan instagram arama motorunda alakasız kişilerin çıktığı ile ilgili olarak birçok soru gelmektedir.

Kim olduğunu bilmediğiniz, hiç görmediğiniz değişik kullanıcı profillerin çıktığı ile ilgili olarak bu sorun mu? Bunu kapatmayla ilgili bir ayarın var mı? Yok mu? Bununla ilgili sizlere bilgiler vermeye çalışacağız.

Arama motorunda farklı, değişik kişileri görmenizin nedeni arasında ilk nedeni beğendiğiniz, takip ettiğiniz hesaplara benzer kişilerin gösterilmesi yani ilginizi çekebilecek kişilerin önerilmesi nedeniyle farklı kişileri görüyor olmanızdır.

Beğendiğiniz videolar paylaşımlar sizin ilgi duyduğunuz ve en çok beğendiğiniz instagram gönderilerine yakın olmaları nedeniyle gösterim yapılmaktadır. Bunun dışında “Kişiler” kısmında “Önerilenler” ve “Yakınlardakiler” şeklinde sizin takip ettiğiniz, sizi takip edenlerin gösterimi olarak bu olayı nitelendirebiliriz.

Peki instagram’da alakasız kişilerin çıkmasını istemiyorsanız ne yapmak gerekiyor? Bu ilginizi çekebilecek, önerilen kişileri kapatmak için instagram önerilen kişileri kapatma ayarını düzenlemek gerekecektir.

Size önerilen bu ilgisiz kişileri kapatmak için bu ayarı instagram.com adresi üzerinden Profil > Ayarlar üzerinden veya https://www.instagram.com/accounts/edit/”  adresi üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak sayfanın en altında bulunan “Benzer Hesap Önerileri” onay işaretini kaldırmanız gerekecektir.

“İnsanlara takip etmek isteyebilecekleri benzer hesaplar tavsiye edilirken hesabını tavsiyeler arasına ekle”

Onay işaretini kaldırın, uygulama üzerinden Ayarlar > Geçmişi Temizle ile tüm arama geçmişini de temizlemeniz de fayda vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın