Sponsorlu Bağlantılar

Chrome Dosya indirme hız ayarını yapılandırma

4.856 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayara sürekli dosya indiriyorsanız mutlaka bir download, indirme yöneticisi kullanıyorsunuz, indirme yaparken durdurma, tekrar sürdürme birçok işlemi yapan bu programlar ile indirilecek dosyaları kontrol edebiliyorsunuz.

Her indirme programını yönetebileceğiniz gibi eğer web tarayıcı olarak chrome kullanıyorsanız buradan indirdiğiniz dosyaların hız ayarını da kontrol edebileceğinizi biliyor musunuz?

Chrome dosya indirme hızını ayarlamak mümkündür. Bu konuda arama yaparak bilgi sahibi olmak isteyenler için sizler için hazırladığımız konuyu inceleyebilirsiniz.

Chrome İndirme Hızı Nasıl Ayarlanır?

İnternet tarayıcınız chrome’de bir sayfada çalışırken F12 tuşuna bastığınız da sayfanın sağ tarafında farklı bir sayfa daha açılacaktır.

Network ayarını göreceksiniz. Bu ayar ile dosya indirme hızını artırabilir veya yavaşlatabilirsiniz. Şimdi Diğer ayarımıza geçelim.

Bu menüde Online yazan kısımda ( Fast 3G, Slow 3G ) Bu kısmı seçerek indirme hızını artırma, indirme hızını yavaşlatabilirsiniz. Bu ayarı yapılandırmak için bir profil oluşturarak ayarların sürekli olarak kalıcı yapabilirsiniz.

Bunun için aynı görselde Custom altında ( Add… ) butonu basarak kendinize bir profil oluşturun. Bunun için Add… butonu basarak aşağıdaki ayara geçelim.

Profile Name = bir profile ismi oluşturuyoruz. Rastgele bir isim verebilirsiniz. Download kutusuna kilobyte olarak bir değer yazarak dosya indirme hızını belirtiniz. BU oluşturduğunuz profili Online seçtiğiniz de artık ayarladığınız profiline göre indirme hızına göre dosyaları indirecektir.

Bu ayarı tekrar eski fabrika ayarına geri getirmek için Online ayara getirmeniz yeterli olacaktır. Yukarıda bahsettiğimiz chrome dosya indirme hızı ayarlama işlemini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun dışında chrome indirme hızı için “chrome://flags/#chrome-parallel-download” kodunu tarayıcınıza yapıştırarak hızla ilgili parametreleri ayarlayabilirsiniz.

Chrome dosya indirme hızını artırma ile ilgili sorularınız için yorumlar ya da soru & cevap sayfamızı kullanarak sorularını tarafımıza gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın