iphone ekran ekran kaydı videosu nasıl çekilir?

3.425 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda iphone ekran video çekme konusunda sizlere program, uygulama kullanmadan nasıl yapılır? Bunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Daha önceki konularımız da Amerikan Apple Store Mağazası üzerinden indirilen uygulamalar ile iphone ekran videosu alma konusunda daha önceki konularımız da paylaşmıştık.

İphone ekranın görüntüsünü yakalamak artık çok kolaylaştı, bununla ilgili olarak hiçbir programa ihtiyaç olmadan programsız video görüntüsünü alabiliyorsunuz. İphone ekran kaydı ( Camera Roll ) özelliği ile artık iphone özelliğinde bulunmaktadır.

Bu özelliği Denetim Masası’na ekleyerek kullanıma sunabilirsiniz. İlk olarak Denetim masasını özelleştirerek iphone camera roll özelliğini ekleyeceğiz.

  • Ayarlar
  • Denetim Masası
  • Denetimi Özelleştir.
  • Dahil Et ( sekmesine )
  • Ekran Kaydı ( özelliğini Ekleyin )

Ekran kaydı denetim masasına eklediğiniz de elinizle istediğiniz yerde ekranı yukarıya doğru çektiğiniz de denetim masasını açılacaktır. Özelleştirme yaptığınız yerde Ekran Kaydı menüsünden iphone ekran görüntüsünü çekmeye başlayacaksınız.

Resimde olduğu gibi ekran kayıt etme menüsünü denetim masasına ekledik. İphone ekran videosunu kayıt etme butonu bir kere bastığınız da 3 saniyelik geri sayım ile görüntüyü çekmeye başlayacaktır. Eğer kısa süreli basılı tuttuğunuzda farklı bir menü gelecektir.

İphone ekran kaydetme işleminde isteğe göre “Mikrofon Sesi”  Açık/Kapalı veya Facebook üzerinden canlı yayın yapmayı düşünüyorsanız Facebook menüsüne dokunmasınız ve Kaydı Başlat işlemi ile iphone ekran video alma, konusunda programa ihtiyaç duymadan çekebilirsiniz.

İphone ekran videosu nasıl çekilir? Bunu birde video anlatım ile nasıl aktif edildiğini anlamak amaçlı video ile anlatım yapmaya çalıştık.

Yukarıda video izleyerek kamera kaydının denetim masasına nasıl eklenir? Bunu izlemiş olduğunuz, Bunun için İOS sürümünün son güncel versiyonu ile cihazınızı güncelleyiniz. Ekran videosunu çekmek oldukça hoş ve güzel olduğu için bazı eğitimcilerin, yada uzman kişilerin acemilere destek vermesinde faydası olacağınız inanıyorum.

İphone ekranının görüntüsü video olarak bu şekilde çekebilirsiniz. Bununla ilgili sorular, sorunlar için soru & cevap sayfamıza ya da yorumları kısmına ileterek cevap vermeye çalışacağız. Bu konuda sizinde önereceğiniz programları yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın