Sponsorlu Bağlantılar

Harddisk ışığı sürekli yanıyor Hata ve Çözümleri

1.706 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kullandığınız bilgisayarınızda yada yeni format attığınız bilgisayarınızda Harddisk ışığının sürekli yanma problemi yaşıyor iseniz bunun bir takım nedenleri olabilir.

Bilgisayar sabit disk ışığı yanması disk’den veri çekiyor okuyor olmasından dolayıdır. Bu ışık sürekli yanıyor ve donma sorunu yaşıyor ise harddisk ile kaynaklı sorunların yaşanmasından kaynaklı olmaktadır. ilk başka akla hemen arka planda çalışan programların olup olmadığını kontrol etmek geliyor ilk önce bunu kontrol etmek gerekir sizin isteğiniz dışında arka planda çalışan programları kontrol etmek gerekir

Bunun için Win + R çalıştır penceresini açarak buraya taskmgr komutunu yazarak işlem kısmında çalışan program parçacıklarını kontrol edelim. burada bilmediğiniz arka plan çalışanlarını kapatabiliriz.

Diğer bir neden donanımsal sorunlardan kaynaklı olabilir HDD sorunlu ise bunun yapma olasılığı da yüksektir. Eğer sorun devam ediyor ise garanti kapsamında ise garantiye yollayınız.

Bilgisayarınızda Virüs’den kaynaklı olarak disk devamlı meşgul edeceği için bunları göz ardı etmemek gerekir. Son olarak ise Bilgisayarınız parçalanmış dosyalarını birleştirmek için Defrag ederek parçalanmış dosyaları bir araya getiriniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın