Sponsorlu Bağlantılar

Defrag ( Disk Birleştirme ) İşlemi Nedir / Nasıl Yapılır?

2.824 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınız zamanla kullanıldıkça yavaşlamaya başlar bunların nedenleri çeşitlidir. Bunlardan Biride Verilerin Harddisk Üzerine Kayıt edilirken parçalar halinde disk kayıt olmasıdır. Bu veriler Harddisk üzerinde boş yerlere kayıt olarak yazılır. Biz bu verileri çağırırken yani kullanmak istersen işlemci bunları toplamakta zaman kayıp edebilir . Bu bilgilerin bir arada tutulması ile daha hızlı olabilir işte bu sıkıştırma bir araya getirme işlemine Defrag Sıkıştırma işlemi deriz.

Bilgileri bir araya getirerek programların daha stabil ve hızlı çalışmaması için bu işlemi arada yapınız. Xp işetim sistemlerin bu işeli manuel olarak yapılıyor ama yeni işletim sistemlerinde artık bu işler zamanlama ile otomatik olarak da yapılabiliyor.

Not : Birleştirme işlemi C: Yani işletim sistemi nerede kurulu ise oraya uygulanır.

Şimdi Defrag İşleminin Nereden Nasıl Yapıldığını Video olarak izleyelim.

Defrag Nasıl Yapılır?

Arama Tags & Etiket;

defrag nasıl yapılır, defrag nedir, defrag ne demek, defrag yapma, defrag windows 10, defrag windows 7, defrag disk birleştirme, defrag ile sıkıştırma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın