Sponsorlu Bağlantılar

Harddisk depolama alanı bulunamıyor sorunu çözümü

154 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda depolama alanı bulunmuyor sorunu nasıl çözülür, konusunda sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. Depolama alanı olarak bilgisayarda kullandığımız harddisk ve diğer adıyla hdd, sabitdisk bilgilerimizi saklamak, depolamak ve diskin bir bölümünü işletim sistemi yüklemek için kullandığınız fiziksel alanlardır.

Yeni sabit disk satın aldığınız veya bios ayarlarını yeniden düzenlediğiniz, güncellediğiniz karşınıza bu sorun çıkabilmektedir. Daha önceki konularımızda bilgisayar harddiski görmüyor konumuzda sizlere bununla ilgili olarak sorunun çözümünden bahsetmiştim. Bu konuyu incelemesini ayrıca link adresinden incelebilirsiniz.

Bunun dışında harddisk depolama alanı bulunmuyor hatası için sizler için vereceğimiz çözüm yollarını denemesiniz de fayda vardır. Bunlar elektronik kartlar, devreler olduğu için kesin çözüm içermemektedir. Bu nedenle adımlar sonrasında başarısız olunduğunda teknik servise götürülmesini tavsiye ederiz.

DEPOLAMA ALANI BULUNMAMADI SORUNU

  • Disk depolama alanı bulunmadı problemi için bios ayarlarını default olarak ayarlayınız. Bios ayarları üzerinden bios disk ayarları kontrol ediniz.
  • Yukarıda verdiğimiz yeni bir disk satın aldığınızda diski bağladığınızda görmüyorsa yukarıda verdiğimiz link adresinden işlemleri gerçekleştirin.
  • Diskin arkasında bulunan disk jumper ayarı kontrol ediniz. Diskinizi arkasında jumper ayarları kontrol ederek diski yeniden takınız.
  • Anakart çipset sürücülerini yeniden yükleyin veya güncellemeyi deneyin.

Harddisk arızalı olma ihtimalini kontrol ediniz. Gerektiğinde bir başka bilgisayar üzerinde denemekte fayda vardır.

TAVSİYE VİDEO;

Yukarıda konu başlığında hdd depolama alanı bulunamıyor sorunu çözümü için temel başlıklar altında verdiğimiz ayarları kontrol ediniz. Gerektiğinde bilgisayar garanti kapsamında ise teknik servis desteği alınız. Kendinizin yapacağı müdahaleler sorun yaratabilmektedir.

Konumuzda sizin yaşadığınız problemlerin çözümünü sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın