Sponsorlu Bağlantılar

Harddisk Anti Şok Nedir Nasıl Kaldırılır..?

717 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Harddisk ( Hdd ) Anti Şok kilit hakkında bilgi vereceğim. Bu konu öncesinden kısa bir bad sektör ve kafa vurması hakkında bilgi verdik den sonra bu konuya değineyim.

Bilgisayarın sabit diski verileri , dosyaları depolayarak istenildiği zaman tekrar okumak için yada bu verileri silmek için depolar. Sabit diskler içinde elektronik disklerin birleşmesi ile oluşan hassan donanım parçasıdır. Öyle ki ani sarsıntılar , düşmeler yüzünden bu diskler zarar görebilir hatta ani elektrik gitmelerinde bile bu diskler zarar görürler  bad sektör oluşabilir düşmeler yüzünden ise Kafa vurması dediğimiz disk okuyan manyetik okuyucu dan sesler gelebilir.

İşte Yeni teknoloji ile Üretici firmalar buna karşı önlemler almaya başladılar bu önlemin biride Harddisk anti şok dedikleri diskin sallanması , sarsılmasında diskin otomatik olarak kendini kilitlenmesidir ekranda bir kilit resmi belirecektir. . Konu başlığında dediğim gibi Harddisk Anti Şok Özelliği bunun için üretici firmaların geliştirdiği bir önlemdir.

Şimdi yine Konu başında dediğim gibi Anti Şok özelliğini nasıl kapata bilirim iptal edebilirim soruna gelince bunun için üretici firmaların resmi sitelerine başvurmanız gerekecektir. Bu için Başında Seagate , Western Dijital gibi firmalardır. Seagate anti shock olarak da aramalarda görebilirsiniz.

Tagss – Etiketler ;

Seagate anti shock , Western Dijital shock , harddisk anti şok , disk , sabit disk anti şok , ekranda kilit resmi çıkıyor , disk kilitleniyor , ekranda kilit resmi belirdi , disk anti şok , harici disk anti şok , anti shock aluminium case

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın