Sponsorlu Bağlantılar

Whatsapp’de Engelli Olduğumu Nasıl Anlarım..?

1.648 views
Sponsorlu Bağlantılar

Sizlerden Gelen sorulardan Biri’de  ” Whatsapp kullanıcısıyım Acaba Engellendiği mi Nasıl Anlarım ? ” yardımcı olabilir misiniz ? Bildiğimiz gibi Whatsapp İnternet üzerinden ücretsiz olarak Mesaj , Yer bildirimi , Resim gibi dosyaları yollayabileceğimiz bir mobil bir uygulamadır.

Telefon Rehberinize veya sonradan kayıt edilerek kişiler ile kullana bileceğiniz bu mobil uygulamada bir soruları birlikte getirmektedir. Konu Başında Sorumuz gibi Whatsapp kullanıcıları engellendiklerini nasıl anlarlar ?

whatsapp engellediğini nasıl anlarım

Bunun için Kesin bir Belirti yoktur. Bazı Formlar’da başlıklarda Kesin çözüm gibi başlıklar atılmış ama bunun kesin bir çözümü  yok arkadaş sadece belirtilerinden tahminlerde bulunabilirsiniz.

Whatsapp üzerinde Engellendiğinizi Nasıl Tahmin edebilirsiniz Belirtileri Nelerdir ?

 

  • Arkadaşınız Sizi Whatsapp Engelledi ise İletim mesajınızda Tek Tık İşaretini Göreceksiniz Bu işaretler ne işe yarar bunun hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.
  • Engellediğiniz yada Engellendiğiniz Kişilere mesaj gönderme / Alma işlemi Gerçekleşmez .
  • Profili Güncellemelerini Hiç bir Zaman Göremezsiniz.
  • Engelli Durumda Gönderilen mesajlar Tek tık ile Duracaktır Sonradan Engellemeyi kaldırdığında bile bu mesaj iletilmeyecektir.
  • Bir Kişinin Çevrim için Durumunu Göremezsiniz . Bazen Son Görülme ayarlarını kapatabiliyorlar da Bunun Son Görüldü ( Last Seen ) ayarlarının nasıl olduğunu öğrenmek için Buradan konuyu öğrenebilirsiniz.
  • Son olarak bunu bir başka arkadaş ile denedik ; Beni Engelleyen Arkadaşımın Sohbet Penceresinde üye profil resmini göremedim engelli kaldırdığında bu resim yeniden geri geldi..

Kısaca Özetlerden Whatsapp üzerinde Engellendiniz mi , Engellenmediniz mi bunu sadece tahmin edebilirsiniz . Başka bir yolu ise bu etik olur mu olmaz mı bilmiyorum ama Bir başka Whatsapp üzerinden arkadaşınızı kayıt ederek buradan bir kontrol etmek olacaktır.

Yada şöyle bir şey Bilgisayarınıza Whatsapp kurarak Buradan deneyebilirsiniz. Bilgisayarınızda Whatsapp nasıl kullanılır bu konuyu incelemek için Buradan yardım alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın