Sponsorlu Bağlantılar

Whatsapp Bilgisayarımızda Nasıl Kullanırız?

958 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bildiğimiz gibi Whatsapp Mobil bir uygulama olup internet üzerinden ücretsiz olarak ,Sesli Mesaj,Text Mesaj,Sticker , Yer konumu yollaya bileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır. Bunun böyle olması popüleritesini oldukça artırmıştır. Başta dediğim gibi bir mobil uygulama ama biz bunu yani Whatsapp Bilgisayar üzerinde kullana bilirmiyiz ? evet kullana bilirsiniz internet ortamında binlerce yazı yazılmış bunları tek tek araştırabilirsiniz çoğu bunların hackler tarafından hazırlanmış sahte yazılımlar olabilir o yüzden bunlara itibar etmeyiniz .

Şimdi gelelim bilgisayarımıza Whatsapp nasıl kurabiliriz  bunun için Sanal Android uygulamasını kullanacağız bilgisayarımıza Sanal Android işletim sistemi kurup Whatsapp bunun üzerine kuracağız böylece bilgisayarımıza Whatsapp uygulamasını kurarak kullanabileceğiz bizzat kendimde denediğim bu uygulama hoşa gidecek bir uygulama olmuş .

Bilgisayarımıza kuracağımız Sanal Android Uygulamamız BlueStacks bu uygulamayı bilgisayarımıza kurup Whatsapp bunun üzerine kurulumuna anlatacağım.

BlueStacks bir Sanal Android Uygulamasıdır. Bilgisayarınız üzerinde Android Uygulamarını ve oyunlarını oynayabileceğiniz bir uygulamadır. Piyasada bulunan diğer Android simülasyonlarına göre oldukça akıcı ve stabil çalışan uygulamadır. Bu program oldukça işinize yarayacak bir uygulamadır.

BlueStacks Uygulamasını “http://www.tamindir.com/bluestacks/” adresi üzerinden bilgisayarınıza yükleyerek kolayca kurabilirsiniz.

 

Bilgisayarımıza ( Pc ) Whatsapp Uygulamasını Nasıl Yükleyebiliriz ?


Yukarıda video sizlere Sanal Android simülatörü BlueStacks nasıl kurulduğunu ve Whatsapp yüklendiğini göstermektedir. İlk önce BlueStacks programını kurduk dan sonra kurulumu kolay’dır. Daha sonra Android Simülatörü üzerinde Whatsapp uygulamasını yüklemek için var olan bir gmail adresi yada yeni kayıt ile bir gmail hesabı alarak Whatsapp uygulamasını simülatörüne kuruyoruz . Daha sonra normal telefonlarımızda olduğu gibi telefon doğrulaması ( Sms )  bu olmazsa Telefonla Arama Doğrulaması yaptırınız ( Bu Uygun ) ve Whatsapp aboneliğinizi gerçekleştirin. Daha sonra normal olarak mesajlaşmaya başlaya bilirsiniz. Hayırlı olsun.

Güncelleme ; artık WhatsApp Web özelliği çıktığı için bu tür yazılıma ihtiyaç kalmadı, masaüstü web den barkod telefonda okuttuğunuz da direk olarak  bağlanıyorsunuz.

Arama Tags & Etiket ;

bilgisayardan whatsapp kullanma , bilgisayarda whatsapp nasıl kullanılır , whatsapp bilgisayara kurma , whatsapp desktop

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın