Sponsorlu Bağlantılar

{ Güncel } Ekran’da Ölü Pixel Kontrol Nasıl Yapılır..?

777 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınız monitör baktığınızda gözünüze devamlı takılan iğne ucu gibi parlak renk yansıtmayan pixel’e ölü pixel denir. Bildiğimiz gibi Ekran görüntüsü üç değişik renklerin birleşmesi ile oluşur bu renklerden biri ekrana yansımıyor ise ve ekranında leke gibi duruyor ise sizi rahatsız ediyor ise maalesef bu ölü pixel dir.  Ekran üreticileri bunların üç adetine kadar olabileceğinin söylerler ve iadesini almazlar eğer ekranınızda dört adet ve fazla var ise bu ekranı aldığınız yere götürünüz.

Benim Tavsiyem yeni bir ekran ( monitör ) aldığınızda orada ölü pixcel kontrolunu etmenizdir. Peki Bu ölü pixel kontrolunu nasıl yapabiliriz. ? Şimdi hemen içinizi kemiren bir şeyler olduğunu hissediyorum acaba benim ekranda da ölü pixel var mı ? diye bunun için üçüncü parti araçlar kullanacağınız.

UndeadPixel ölü pixel test

Ölü Pixel Nasıl Test ( Kontrol ) Edilir ?

ölü pixel kontrol

Bunu Kontrol Etmek aslında çok kolay UndeadPixel   program ile ekran ölü pixel kontrolunu yapacağız. Size beş farklı renk tercihini isteğinize göre otomatik veya manüel olarak ekran renkleri değişecektir. Ekranın temiz olmasına dikkat ediniz gelen bu farklı renk tonlarında ekranda değişik bir parlaklık veya renk göre siyah bir nokta başı görürseniz bu ölü pixel dir. Ölü Pixel üzerine kulak kürdanı ufak ufak dokunuşlar yapınız canlandıra bilirseniz şanslısınız eğer olmazsa aldığınız yere götürün birde orada şansınızı arayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın