Sponsorlu Bağlantılar

Android Cihazlarda İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır!

902 views
Sponsorlu Bağlantılar

Android Cihazlarınızda İnternet paketinizi bir başkası ile paylaşmak istiyor iseniz bunun nasıl yapıldığı merak ediyor olabilirsiniz. Android Cihazınızda İnternet paylaşımını yapabilmek Cihazınızı Modem’e çevirmek için hotspot adı verilen özellik den yararlanmak gerektiğini söyleye bilirim Cihazınızı Modem çevirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Genel Ayarlar
  • İnternet’i Paylaş
  • Kişisel Erişim Noktası Oluştur aktif hale getiriyoruz.

İnternet’i paylaşmanız cihazınızın pil ömrünü çabuk bitireceğini de unutmayınız. Bir bağlantı adı ve şifresi oluşturun mesela örnek verecek olursak Bağlantı adına : ademocut.com  şifresi de size kalmış bir şey sizin telefon internet’ine bağlanacak kişi bu ismi görecektir.

İnternet Paylaşımını yapabilmek için Kablosuz ve ağ Seçeneğine giriyoruz. Burada Bağlanıyor yazan kısma giriyoruz.

android cihaz internet bağlantısı

 

Bu kısımda İnternet bağlantısını Usb veya Mobil Bağlantı şeklinde seçiyoruz. Eğer Usb’den seçerseniz İnternet bağlantısını bilgisayarınıza usb bağlantısı ile bağlantınızı paylaşırsınız. MOBİL API  seçerseniz wifi ile İnternet bağlantısını paylaşırsınız.

Mobil API işaretledik den sonra buraya bağlantı noktası için bir isim ve şifre belirliyoruz. örnek olarak ademocut.com vermiştim yukarıda bu nokta sizin bağlantı adınız diğer cihazlar bu ismi görür ve şifreyi doğru girdiğinde bağlantı sağlar.

android telefon internet paylaşımı

Yukarıda boş alanları doldurduk’dan Kaydet Butonu ile SSID adınızı ve Şifrenizi kayıt ediyoruz. Bu bilgiler doğrultusunda sizin İnternet paylaşımınıza erişim sağlayacaktır. Böylece Cihazınızı modem haline getirerek Cihazınızın İnternet’i başkaları ile paylaşıma açabilirsiniz.

İnternet Paylaşımında Dikkat Edilecek Konular ;

Bu durumlar Cihazınızın Pili çabuk bitirir .

İnternet Paketinizi iyi kontrol etmelisiniz kotanızın hemen bitmesine sebep olabilir.

Bu tür bağlantılar beş cihaza kadar izin vermektedir.

İnternet hızınızın bulunduğunuz konuma ve operatörün çekim gücüne göre değişir.

APPLE CİHAZ İNTERNET PAYLAŞIMI NASIL YAPILIR BURADAN

Tags – Etiketler ;

Android cihazı modeme çevirme , Android telefonda İnternet paylaşımı , İnternet paylaşımı , Android Telefon , Modem , telefondan bilgisayara internet paylaşımı , telefondan telefona internet paylaşımı , bilgisayardan telefona internet paylaşımı , cep telefonundan internet paylaşımı

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın