Sponsorlu Bağlantılar

Google Play Store Ülke Nasıl Değişir

25 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Google Play Lokasyon değiştirme işleminin nasıl yapılacağına dair bilgi vereceğiz. Daha önceki konularımızda Apple Store Ülke değiştirme hakkında bilgi vermişken bu yazımızın devamında Android kullanalar için Google Play Store ülke değiştirme nasıl yapılır, nasıl yapılmaktadır bunu adım adım anlatacağız.

Google Play Store mağaza değiştirme işlemi neden yapılabilir? Bunun için bir uygulama indirmeye, yüklemeye girdiğinizde o uygulama için ülkemiz mağazasında destek vermediği için karşınıza “ülkenizde kullanılamıyor” uyarı yer almaktadır.

Bu uygulamayı illaki indirmek istiyorsunuz o zaman aşağı da nasıl değişir bununla ilgili olarak mağaza değiştirme işlemini anlatacağız.

GOOGLE PLAY STORE MAĞAZA NASIL DEĞİŞİR

Herhangi bir işleme gerek kalmadan Google Play Store üzerinden bulunduğunuz farklı bir ülkeye ait Mağazayı değiştirebilirsiniz.

  • Uygulamayı açıyoruz
  • Hesap
  • Ülke ve Profiller ( Adınızı ve Ülkenizi Bulun )

Daha sonra burada yer alan Play ülke bilginizi yalnızca yeni bir ülkeye taşındığınızda değiştirmeniz gerekir yazı yanında “Daha Fazla Bilgi” link adresini açınız.

Burada sizi “https://support.google.com/googleplay/answer/7431675?hl=tr” adresi üzerine yönlendirecektir.

Burada abonelik varsa ve yeni bir ödeme yönteminiz yoksa sizi ödeme yöntemi eklemek için talimatlar uygulamanızı sağlayacaktır. Daha sonra yeni ülke bağlantılı Google Payments profili oluşturacaksınız.

Profil oluşturduktan sonra yeni ülke ile ilgili ödeme yöntemi belirlemeniz gerekecektir. Değişiklik 24 saat sürebileceğini unutmayınız.

BANA SORU SOR

Bu konumuzda Google Play ülke bilginizi değiştirme işlemi nasıl yapılabilir bunu anlatmaya çalıştık. Bununla ilgili herhangi bir VPN veya Proxy ayarı yapmadan deneyiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu tür araçlarda sorunlar oluşabilmektedir. Bazı sitelerde Rootsuz olarak denmiş saten Root işlemi cihaz için yapılan bir ayar olduğu ve bu Google Play Hesabı üzerinden olduğu için aldanmayınız.

Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer tüm konularda sorularınız soru sor sayfamızı kullanabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın