Sponsorlu Bağlantılar

instagram da markalar için sosyal medya fikirleri

62 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda markalar için ilgi çekici sosyal medya içerik fikirleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. İlgi çekici içerikler bulmak oldukça zordur.

Birden fazla sosyal medya platformlarında günlük olarak bir içerik yayınlamak oldukça zorlaşabilir. Belki bunun için bir ekip çalışması bile gerekebilir.

Başta Facebook, Twitter, Instagram gibi ağlarda kaliteli içerikler oluşturup yayınlamayı kim istemez ki, tabi bunun için iyi fikirlere ihtiyaç duyulabilmektedir.

En iyi içerik fikirleri için taratıcı fikirler yaratabilirsiniz. Bizde sizin için bu fikirler üretilebilir bununla ilgili deneyimlerimizi paylaşacağız.

  • Canlı videolar
  • Şirket haberleri
  • Yarışma ve Hediyeler
  • Etkileyici içerikler
  • Ürününüzün görselleri veya videolar
  • Müşteri değerlendirmesi
  • Firmanızın etkinlik fotoğrafları
  • İlham verici sözler
  • Anket
  • Tanıtımlar

Yukarıda başlıkla markalar için fikirler geliştirebilirsiniz. Bu verdiğimiz başlıkları kısaca açıklamak gerekirse;

CANLI VİDEOLAR;

İnsanların çoğu iş telaşlarından dolayı okumak yerinde video izlemeyi tercih etmektedir. Canlı videolar yayınlamak en çok tanıtımlarda [ lansman etkinliği ] ve basın konferanslarında içe yarayacaktır.

Videolarınızı insanların en çok etkileşimde olduğu saatlerde ve haftanın aynı gününe denk getirmeniz size daha faydalı olacaktır.

HABERLER

Bir başarınızı, kazandığınız bir ödülü kutlar personelinizle bir fotoğrafınız olabilir. Bunları takipçilerinizle, kitleniz ile paylaşmak size artı bir puan kazandıracaktır.

YARIŞMA & HEDİYELER

İnstagram sayfanızı takip edenler arasında bir etkinlik, yarışma ve bu yarışmanın sonucunda hediyeler vererek takipçileriniz ile daha fazla etkileşim düzenleyebilirsiniz.

ETKİLEYİCİ İÇERİKLER

Etkileyici bir içerikler düzenleyerek bunu sayfanızda paylaşarak takipçilerinizi elinizde tutmak yani sadakatini artırabilir ve etkileşim yaparak paylaşımlarınız altında yorum yapmalarını, koleksiyona kaydetmek gibi tetikleyici aktiviteler yaparak gönderilerinizin keşfet kısmına düşmesine bile sağlayabilirsiniz.

GÖRSELLER VE VİDEO

Ürünlerinizin görselleri ve videolarını sosyal medyada paylaşmak hedef kitlenize ürünlerinize ilk elden bakma şansı verecektir.

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRMESİ

Düzenli müşterilerinize olumlu geri bildirimleri için indirimler sağlayabilir ayrıca olumlu yorumları paylaşarak kitleniz üzerinde güven duygusunu artırmanızı sağlayacaktır.

FİRMANIZIN ETKİN FOTOĞRAFLARI

Şirketinizde yaptığınız etkinliklerinizi sosyal ağlarda Facebook, Instagram, Twitter gibi sayfalarda paylaşabilirsiniz. Burada web seminerleri, gelecekte yeni ürünleriniz ile ilgili bilgiler, promosyonlar da olabilir.

İLHAM VERİCİ SÖZLER

İlham verici sözlerle kitlenizin dikkatini çekebilirsiniz. Şirketinize ait önemli kişilerin ipuçlarını ve tavsiyelerini de paylaşabilirsiniz. Bu tür gönderiler instagram ve Pinterest de yaygın olarak kullanılmaktadır.

ANKET

Anketler yardımıyla takipçileriniz ile etkileşim de bulunabilirsiniz. Takipçileriniz ile gelecek ürünler hakkında fikir elde etmek için Anket yapabilirsiniz. Şuan en çok kullanılan Telegram uygulaması üzerinden anket çalışması çok popülerdir. Telegram da anket nasıl yapılır https://ademocut.com/telegram-anket-ozelligi-nasil-kullanilir/  yazımızı inceleyebilirsiniz.

TANITIMLAR

Yakında piyasaya sürülecek bir öğenin ürün fotoğraflarını içebilir.

Yukarıda verdiğimiz önemli püf noktaları değerlendirerek sosyal medya ağınızda güzel içeriklerle rakipleriniz arasında bir adım öne geçebilirsiniz. Takipçilerinize çekici gelmek içi güçlü kelimeler içermek oldukça önemlidir.

İNSTAGRAM YARDIM VE DESTEK HATTI

Her zaman görsel içerikler, metin içeriklere göre daha fazla etkili olduğunu unutmayınız. Bu nedenle uzun metinlerin yerine fotoğraf ve video gönderileri kullanın.

Bu konumuzda instagram da markalar için sosyal medyada etkili olmak için hangi adımlara dikkat edilmelidir bununla ilgili fikirler verdik. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın