Sponsorlu Bağlantılar

Google Anket oluşturma nasıl yapılır

1.281 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Google Anket oluşturma konusunda sizlere bu yazımızda nasıl anket oluşturulur? Konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Sizin de bir sosyal ağ da hesabınız, website üzerinden çalışma yapıyor ve anket oluşturarak müşterilerinizin geri bildirimlerine değer veriyorsanız bu yazımızda Google anket oluşturma konusunda aşağıda adımlarla sizlere uygulamalı anlatacağız.

GOOGLE ANKET OLUŞTURMA

Anket oluşturmak için ilk önce bir Google hesabınızın olması gerekmektedir. İlk önce Google Formlara giriş yapınız bunun için “https://docs.google.com/forms/u/0/ adresi üzerinden Google hesabınızla giriş yapınız. Burada karşınıza 6 şıklı bir form taslağı gelecektir.

BOŞ, İLETİŞİM BİLGİLERİ, ETKİNLİK LCV FORMU, PARTİ DAVETİYESİ, TİŞÖRT İSTEK FORMU, ETKİNLİK KAYIT FORMU altında 6 adet bir seçenek gelecektir. Siz buradan “BOŞ” bir hazır form seçerek devam edeceksiniz.

Yukarıda anket formu hazırlamak için bir başlık ve sorumuzu soruyoruz bunun yanında çoklu seçenek eklemek suretiyle kalıbımızı hazırlıyoruz. Bu ankete resim, video eklemesi yaparak daha da cazip bir hale getirebiliriz.

Daha sonra hazırladığımız anket formunu sağ üst köşe “GÖNDER” butonuna bastığımızda e-posta ile anketi dağlım yaparak geri bildirim toplayabilir, linkini sosyal ağlardan paylaşabiliriz veya siteye göm ile website de uygun bir alana yerleştirmek suretiyle müşterinizin memnuniyetini veya isteklerini ölçmek için anket çalışması yapabilirsiniz.

Aynı zamanda Facebook ve Twitter üzerinden de anket yapmak için paylaşım da bulunabilirsiniz. Bu alanda anket formunun boyutlandırma yaparak istenilen alanda formu ölçeklendirme bilirsiniz.

TAVSİYE YAZI; TWİTTER ANKET OLUŞTURMA

Google tarafından hazırlanmış ücretsiz anket hazırlama aracı olarak oldukça elverişli, yaralı olan formda diğer araçları da kullanabilirsiniz.

ANKET OLUŞTURMA GOOGLE

Bu konumuzda anket oluşturmak konusunda ücretsiz araçlar nasıl kullanılır, basit anket oluşturma konusunda bilgilendirmeye yapmaya çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bize ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın