Sponsorlu Bağlantılar

Format atarken oluşan hata ve çözümler.!

7.768 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınıza yeni bir işletim sistemi kurarken veya yeniden format atarken bilgisayarımız bir çok hatalara gebe kalabilir. format esnasında oluşan hata ve çözümleri bir araya getirmek için bu konuyu açma ihtiyacı duymak zorunda kaldım.

Sizinde format sırasında oluşan sorunlarınızı aşağıdaki yorumlar bölümünden bırakabilir veya soru & cevap kısmından bize iletebilirsiniz. Şimdi bazı sıklıkla yaşanan sorunları ele alarak çözüm yollarını arayalım unutmayın ki sıklıkla yaşanan sorunların başında kurulum cd / dvd veya harddisk sorunları oluşturmaktadır.

format nasıl atılır (1)

1 – Sıklıkla yapılan hataların başında işletim sistemini nereye kuracağız? C: veya D: bölümlerinin hangisine kurulur ? bilgisayara format atılıp yeni bir işletim sistemi kurulmasında C:\ bölümüne kurulur bunun için kurulum cd ile boot ettiğiniz de C: üzerine kurulumu seçiniz. yanlışla D: kurulu bir işletim sistemi var ise burada bilgilerin bir yedeğini alın C: format atınız . daha sonra D: tekrar biçimlendirerek bilgileri silin ve arşivleme yedek olarak bu bölümünü kullanabilirsiniz.

2 – Kurulum CD bilgisayara taktığınızda bilgisayarınızı Cd ile boot etmek için ayarlayın yoksa kuruluma geçmez veya usb ile format atacaksanız usb ile boot etmeyi seçiniz. Bu ayar bios içinden ayarlanmaktadır. ayrıca bilgisayarı yeniden başlatırken küçük boot ekranı ile seçebilirsiniz.

3 – Bilgisayara format atarken cd takılıyor dosyalar yüklenemiyor olabilir bunun başlıca nedeni cd çizik olabilir böylece bilgiler tam okunamadığı için yükleme sırasında sorunlar yaşanabilir. yeni bir kurulum cd ihtiyacınız olacaktır.

4 – Ayrıca harddisk ( hdd ) bozuk sektör olacağı için dosyalar eksik yüklenir ve işletim sistemi yüklendiğinde hatalar verebilir.

5 – Format atarken mavi ekran ( blue screen ) sorunu yaşanabilir . Bunun nedeni genel olarak bozuk ram – bellek arızalı olması nedenidir. işletim sistemi aşırı ısınıyor mu? bunu kontrol ediniz.

Format Nasıl Atılır?

Arama Tags & Etiket :

format atamıyorum , format yorumları , format atma forumu , format atarken mavi ekran sorunu , format açılmıyor , windows 10 , format sorunu windows 7 , pc format sorunu , pc format yükleyemiyorum , format atma sorunu nasıl çözülür , win8 , win10 , win7

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Format atarken oluşan hata ve çözümler.! (15 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Selamun Aleyküm kardeşim bende win 10 format cdsi var takıyorum herşeyi yapıyorum ama %28 de kalıyor ve cd yerinden garip sesler çıkıyor acaba cd okumuyormu?

  • aynen kardeşim, sorunu saten siz çözmüşünüz, cd hatalıdır, çizik olabilir o yüzden sorun yaratır, yeni bir kurulum cd ile deneyin.

 2. Selamun Aleküm kardeşim ben win7 kullanıyorum format attıktan sonra sadece cromeden girmeye başladı expleror’den yada diğer tarayıcılardan girmiyor bir yardımcı olur musunuz?

 3. Merhaba kardeşim benim win 10 fotmat cdsi çizik bu cdiyi başka bir cdye yazdırma şansım varmıdır yazdırırsam yazdırdığım cdiden format olurmu?

  • merhabalar, bozuk cd’den format atamayacağınız gibi başka bir cd ye kopyalamada yapamazsınız okunmayan yerleri yazamayacağı için format sırasında takılmalar ve hata olacaktır. Bu nedenle yeniden sıfır cd ye yeniden kurulum cd yazdırın veya usb bellek üzerinden kurulum yapmayı deneyebilirsiniz.

 4. Selamün aleyküm kardeşim windows 10 kullanıyorum formatlarken 44 de kaldı ilerlemiyor.Ne yapmam lazım yada sorun ne?

  • üstad, genel olarak takılmalar kurulum cd’nin bozuk olması nedeniyle yaşanmaktadır. en sağlamı usb’den işletim sistem kurmak olacaktır, ya yeni bir cd ile dene yada usb’den format atma konusunu incele bu şekilde dene.

 5. Bilgisayarı sıfırlama yerinde bir hata oluştu diyo cd yada flash takmadan deniyorum olmuyor ac kapa yaptım yine olmadı dosyaları onar dedim yine aynı hatayı alıyorum her şeyi denedim olmuyor acaba neyden kaynaklanıyor bu sorun yardımcı olursanız sevinirim

 6. merhaba ben win 10 pro kullaniyorum format atip 64bite gecmek istiyorum ancak format yerinde yukseltme gozukmuyor

 7. merhaba
  FATAL ERROR: Bad Primary partition 2: Partition ends in the final partial cylinder

  android x86 yüklemesi yaparken install dedikten sonra böyle bir hata veriyor ve kesinlikle ilerleme göstermiyor. ne yapabilirim saygılar

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın