Sponsorlu Bağlantılar

Format atarken 0x8007025d hatası ve çözümü

3.256 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda format atma sırasında oluşan 0x8007025d hatası ve bununla ilgili bu sorunun nasıl çözüleceği hakkında bir takım bilgi vermeye çalışacağız.

Windows 10, Windows 8.1 veya Windows 7 işletim sistemi yada eski işletim sistemi olsun yaşanan formatlama esnasında yeniden temiz kurulum yaptığınızda veya işletim sistemi kurmak için sıfır bilgisayara format atmaya başladığınız da 0x8007025d hatası alabilirsiniz.

Bilgisayara kurulum cd ile format atmaya başladınız ve belli bir yerde takılı kaldı ve ilerlemiyor ve size uyarı mesajı olarak 0x8007025d hatası uyarı mesajı verdi bizde şimdi bununla ilgili çözüm yolunu farklı adımlarla vermeye çalışacağız.

0x8007025d sorunu nasıl çözülür?

  • Bu sorun genel olarak kurulum cd’sinin bozuk olması, çizik olması nedeniyle belli bir yerde takılı kalmasıdır. Bu nedenle yeni bir kurulum cd ile format atmayı deneyin.
  • Eğer işletim sistemi cd’si olmuyorsa , arızalı okumayan bir optik sürücü varsa usb belek ile format atmayı deneyiniz. ( Usb bellek ile format atma ) konusunu ayrıca okuyunuz.
  • Bilgisayar ana kartta takılı am belleklerden birini bozuk olabilir bu nedenle ram ( bellek ) slotlarından çıkarın, belleğin slot’a takılacak yerini silgi ile silin ve slot yerini temizleyin yeniden takarak deneyin.
  • iki ram varsa teker teker takarak ve slot yerlerini değiştirerek yeniden deneyin.
  • Bozuk bir hdd bu sorunu yapabilir. HDD TUNE yazılımı ile harddisk taratın ve bozuk yerlerini kontrol ediniz.
  • 0x8007025d sorunsalı için son adım disk yapılandırma yaparak disk düzeltebilirsiniz. Bu işlem biraz uzun sürebilir fakat denemekte fayda vardır.

0x8007025d hatası ve bununla ilgili sorunlarınız devam ediyorsa veya 0x8007025d sorunu çözümü siz nasıl yaptıysanız sayfamızın altında yorumlar kısmından tarafımıza bildirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Format atarken 0x8007025d hatası ve çözümü (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın