Sponsorlu Bağlantılar

wordpress resim optimize eklentisi

666 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda wordpress tabanlı web site, blog sayfa kullananlar için wordpress resim optimize eklentisi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Sitenize yüklediğiniz fotoğraf, resimler boyutlarına göre sitenin açılmasında geç açılmasına sebep olabilir. Bunun için iyi bir optimize edilerek sitenin kolay yüklenmesine kolaylık sağlanabilir.

Resim boyutlandırma, boyut küçültme bunlar optimize etmek için gereken konulardan biridir. Bu konumuzda ise bu işleri sizin adınıza yapacak olan wordpress resim optimize eklentisi üzerinden bahsetmeye çalışacağız.

Bu işe başlamadan önce sizlere küçük bir ipucu olarak online resim optimize edebileceğiniz bir site ismi vermek istiyorum. Bu sitemiz “tinypng.com” bu adres üzerinden sitenize yükleme yapacağınız resimleri ilk önce bu adresten siteye yükleme yapınız ve optimize edilerek bu resmi tekrar masaüstüne indirin ve sitenize o indirdiğiniz resmi küçültülmüş boyutuyla geri yükleyebilirsiniz.

resim optimize etme işlemini bu online resim küçültme bu işlemle yapabilirsiniz. Şimdi resimleri optimize etme için kullanılan wordpress eklentileri nelerdir? Bunları aşağıdaki sizler için seçtiğimiz eklentileri kullanabilirsiniz.

WordPress Resim Optimize Eklentisi

Resimlerin boyutunu küçülterek sitenizin daha hızlı açılmasını sağlayacak olan eklentiler arasında en çok kullanılan eklenti ( plugins ) olarak ;

  • Wp-Smush.it ;

Bu eklenti ile sitenizin %20 oranında hızlı açılmasını sağlayabilirsiniz. Eklentiyi “https://wordpress.org/plugins/wp-smushit/” adresi üzerinden indirerek sitenize kullanabilirsiniz. Ayar ve yapılandırma işlemi için internet üzerinden arama yapabilirsiniz.

 

  • Kraken Image Optimi

Jpeg, gif, png resimlerini optimize eder bunun için “https://kraken.io/web-interface” sayfası üzerinden üye olarak apı anahtarı almanız gerekecektir. Resimlerin ebatlarını ayarlayarak sitenizde hissedilir derece hızlı açılacağını fark edeceksiniz.

 

  • ShortPixel Image Optimizer

Ücretsiz bu eklentide sunucularınızı yormadan, görsel resimlerin boyutunu düzenlemesini yaparak kullanabilirsiniz. “https://wordpress.org/plugins/shortpixel-image-optimiser/” adresi üzerinden bu eklenti indirip kullanabilirsiniz.

Yukarıda verdiğim üç farklı wordpress resim optimize eklentisi ile wordpress tabanlı sitelerinizde yüklendiğiniz resimlerin optimizasyonu yapabilirsiniz.

online resim optimize etme

Bunun dışında online resim optimize etme için konu başında dediğimiz gibi tinypng.com , optimizilla , compressjpeg ve diğer internet’den bulabileceğiniz adreslerden resim boyutlarını, resim byte küçültme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu konuda sizin de tavsiye edeceğiniz web site, eklentiler için sayfamızın yorumlar kısmından tavsiye, önerilerinizi bırakabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın