Sponsorlu Bağlantılar

Flash Bellek içi Dolu Fakat Klasörler Görünmüyor ?

1.794 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınıza taktığınız flash bellek , usb bellek içinde dosyalar ve klasörlerim var dolu olmasına rağmen içi boş görünmektedir. Bununla ilgili olarak çözüm yolu nedir , nasıl çözeriz ? Bu tür hatalar genelde bilgisayar ve harici belleklere giren virüsler nedeni ile yaşanmaktadır.

Böyle durumlarda flash dolu olmasına rağmen içinin boş görünmesi virüs kaynaklı olduğu için virüslerden temizlemek gerekiyor . Bilgisayarımıza internet’den gelişi güzel indirdiğimiz virüs programları ile değilde , Orjinal virüs programlarının kendi sayfasından indirdiğimiz ücretsiz demo programlar ile tarama yapabilirsiniz.

Bunun için Tavsiye Edilen Virüs programları konusundan en iyi antivirüs programlarını inceleyin ve indirin. İndirip bilgisayarınıza kurduğunuz programlar ile ilk önce bilgisayarı derinlemesine temizleyin arkasından harici takılan flash bellek takın ve birde onu taratın .

Flash Bellek içine baktığınızda değişen bir şey yok ise şimdi bu sefer aşağıdaki konuları uygulamanız gerekecektir. Virüs flash bellek içindeki klasör ve dosyaları gizlememiş olacaktır. Bunun için Dos Komutu ile bir kaç adım uygulayacağız .

Flash Bellek bilgisayara bağladığınızda hangi sürücü’de olduğunu kontrol ediniz yani genelde F: gibi isimle yer almaktadır.

flash bellek virüsü

 

Bilgisayarım içerisine baktığınızda flash bellek F: sürücünü kullandığını görüyoruz bu farklı bir sürücü harfi’de olabilir siz bunu kendiniz ayarlayın.

Win + R tuşları yardımı ile Çalıştır penceresini açın ve buraya cmd komutunu yazarak dos penceresini çalıştıracaksınız.

klasör exe dosyası temizleme

 

Siyah pencere açıldığında yapacağınız adımları aşağıdaki sıralıyorum sizde aynen bunları uygulayınız.

* Bu dos penceresine F: yazın ve Enter Basınız.

* F:\>  sürücüne geçecektir.

*  “attrib /s /d -r -a -s -h” tırnak işaretlerini kullanmadan bu pencereye yazın ve Enter Basın . İşlem bitene kadar bekleyin .

* Şimdi Flash bellek içerisine girip dosyaların gelip gelmediğini kontrol ediniz. Büyük bir ihtimal ile dosyalarınız görünecektir.

Bundaki Amaç Virüslerin neden olduğu şey bu dosyaları gizlemesidir , Attrib komutu sistemdeki gizli dosyaları tekrar göstermek için kullanılan bir komuttur.

Arama Tags & Etiket ;

flash bellek virüs bulaşmış , usb bellek virüsü , flash bellek içi dolu fakat dosyalar gözükmüyor , dosyalar görünmüyor , dosyaları gösterme , flash bellek içindeki virüsleri temizleme , içi boş görünüyor , flash bellek içindeki klasörler görünmüyor , usb bellek dolu içindeki dosyalar gözükmüyor , ancak , fakat , nasıl

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın