Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayara Format attım internet’e girmiyor ?

4.537 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza yeni Format attım , fakat İnternet’e girmiyor , şuan mobil telefon’dan bağlanıyorum yardım eder misiniz ? Bilgisayarınızı yeni aldınız veya yeni bir işletim sistemi kurma gereği duydunuz yani format attınız ve bilgisayarınızı sıfırladınız.

Böylece bilgisayarınıza yeni veya eski programları tekrar kurmak gerekir . Tabiki bununla birlikte donanımların yani ses kartı ,ekran kartı , ethernet – wifi adaptörlerin sürücülerini işletim sistemine uyumlu olsun diyerek yüklemek gerekecektir. Eğer driver – sürücüleri yeniden kurmadığınızda bu donanımlar sorun çıkarak , düzgün çalışmayacak veya hiç çalışmayacaktır.

Konu başlığımızda olduğu gibi bilgisayarımıza attığımız format sonrası internete girmiyor ise bunun nedeni , kablosuz ağ kartı yani wriless – wifi bağlantı kartının sürücülerini yeniden kurmanız gerekecektir. Eski bir işletim sistemi kullanıyorsanız mesela Windows Xp gibi bu sürücüleri yeniden ağ kartınızın marka ve modeline göre resmi sitesinden sürücüsünü indirip kurmanız gerekecektir.

>> Ağ Kartının marka ve modeli nasıl anlaşılır ? << Buradan Öğrenin

* Sürücüyü indirmek için dikkat edilecek ipucu , İşletim sistemi ve bit yapısına göre yani 32 & 64 bit göre indirin ve yükleyin.

aygıt yöneticisi

Windows 7 , Windows 8 , Windows 10 gibi işletim sistemlerinde yeni bir eklenen donanım parçasının sürücülerini otomatik bulup yükleyecektir . Bunun için bilgisayarınızda Aygıt Yönetici açarak kontrol ediniz , eğer sarı işaretler var ise bu donanımların sürücüleri yüklenmemiş demektir. windows Tuşu + break tuşlarını kullanarak ulaşabilirsiniz.

Bilgisayarınızda bulunan veya kullandığınız internet adaptörlerinin bu wifi olsun , kablolu olsun ethernet kartı sürücülerini yüklediğinizde internet bağlanacaksınız.

Arama Tags & Etiket ;

internete bağlanmıyor , internete girmiyor , format attım internet girmiyor , format sonrası internet sorunu , format sonrası internet yok , format sonrası internet yavaşladı

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın