Sponsorlu Bağlantılar

Facebook yüz tanıma özelliği nasıl kapatılır

312 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu makalemizde Facebook yüz tanıma özelliğini devre dışı bırakma nasıl yapılır? Konusunda sizlere bilgiler aktaracağız.

Bilindiği gibi bu özellikte arkadaşınızın veya bir başka kişinin sizin de olduğunuz bir resmi Facebook yüklemesiyle Facebook yapay zeka sizin yüzünüzü tanımasıyla fotoğraflar da bulunan kişileri etiketlemesine yüz tanıma özelliği adı verilmektedir.

Bu Yüz tanıma özelliği bazen de farklı kişileri tanıyabilmektedir. Ama genel olarak bu özellik bence yararlı bir özellik olarak devreye girmiştir. Bunu sizin haberiniz olmadan yüklenen resimlerde yüz tanıma özelliği ile etiketlendiğiniz de haberinizin olması faydalıdır.

Şimdi bizim konumuzda Facebook yüz tanıma sistemi nasıl kapatılır? Bunu sizlere bu yazımızda anlatacağız. Bu özelliği kullanmak istemiyorsanız sizde kendi hesabınızda devre dışı bırakarak kullanabilirsiniz.

FACEBOOK YÜZ TANIMA ÖZELLİĞİNİ KAPATMA

Yüz tanıma Facebook üzerinden sizde kapatabilir veya tekrar açarak kullanıma başlayabilirsiniz. Bu özelliği pasif etmek için aşağıda adımlarla kullanıma kapatabilirsiniz.

  • Ayarlar
  • Yüz tanıma veya “https://www.facebook.com/settings?tab=facerec” adresini tarayıcınıza yazarak direk olarak da gidebilirsiniz.

Yüz tanıma özelliğini kapatmak için “düzenle” menüsü üzerinden bu özelliği kapatabilir veya tekrar açabilirsiniz.

Bu özellik aslında son derece faydalı bir sistem olarak kullanım deneyimi sunmaktadır. Facebook Yapay zeka çalışma mantığı olarak;

Sizin yüklediğiniz profil resminiz veya diğer içeriklerdeki resimleri karşılaştırarak sizin olduğunuzu haberdar eden bir sistemdir. Farklı bir hesaptan yüklenen bir resminiz de sizin olduğunuzu otomatik olarak filtreler algılayacak ve etiketleme de haberdar olacaksınız.

Tavsiye Yazı; Facebook yardım ve destek hattı

Bu konumuzda Facebook yüz tanıma özelliği nasıl kapatılır konusunda sizlere bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bu konumuz veya facebook yüz tanıma nasıl kullanılır konusunda sorularınız için sayfamızın altında yorumlar kısmından sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın