Sponsorlu Bağlantılar

instagram’da takip edilen kişi sayısının düşme nedeni nedir

417 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda instagram da takipçi düşmesi ve bununla ilgili neden olan sebeplerden sizler bahsedeceğiz.

Son zamanlarda takipçi sayısında azalma varsa, azalmalar görünüyorsa bunların arasında instagram algoritma güncellemesi başta olmak üzere farklı nedenlerini de görmek mümkündür. Algoritmalarda instagram yumurta hesaplar veya instagram bot kullanıcıları instagram tespit ederek bunları silmektedir. Bu nedenle instagram da takipçi sayınızda düşüşler olabilmektedir.

İNSTAGRAM HESABINIZDA TAKİPÇİ DÜŞÜLERİ NEDENLERİ

İnstagram zamanında satın aldığınız bot hesaplar son zamanda instagram aldığı kararla bu hesapları silerek temizlemektedir. Bu nedenle instagram hesaplarında takipçi sayısında düşüşlere neden olmaktadır.

Yeni kullanıcılar bunun bu nedenle instagram takipçi düşüşleri nedenleri pek bilmedikleri için hesaplarında bir sıkıntı mı var? Bunu biraz anlayamamaktadır. Başlıca nedenleri arasında bot hesapların silinmesini söyleyebilmekteyiz.

Yukarıda nedenleri arasında başlıca kullanıcı sayısı aniden düşmesinin nedenleri arasında yer alan sebepleri sizlere verdik. Bunun dışında diğer organik doğal düşüşler olabilmektedir. Bunun sebebi ise instagram kullanıcı hesaplarını silmesi, hesaplarını dondurması nedeniyle kullanıcı sayılarında düşüşler veya artışlar ( dondurulmuş hesabı tekrar geri açmak ) görülebilmektedir.

Bu takipçi sayısı az olan hesaplarda daha belirgin olarak görülür, takipçi sayısı fazla olan hesaplarda dikkat edilmeyebilir.

Diğer bir sebep instagram takipçi sayısında düşüş nedeni instagram tarafında yaşanan problemler sebebiyet verebilir. Bu süreç güncelleme devam ediyorsa, güncelleme bitene kadar sürebilir ve sonrasında düzelmektedir.

Son sebep ise instagram takipçilerinin sizi takipten çıkarmasıdır. Eğer amacınız dışında paylaşımlar yapmaya devam ediyorsanız takipçi sayısı fazla olan hesaplarda alınan reklamlar, reklam içerikleri kullanıcılar tarafından pek sevilmeyen durumlardır. Bu nedenle takipten çıkarıla bilirsiniz.

Konumuzu özetlersek en çok takipçi düşüşleri üçüncü parti yazılımlar ile satın alınan bot takipçiler nedeniyle gelen takipçi sayısında düşüşler baş göstermektedir. Bu nedenle takipçi satın alma, takipçi artırma yöntemleri nedeniyle instagram filtrelerine takılan bu olağan dışı durumlarda instagram bu tür hesapları silmektedir.

Bu nedenle instagram takipçi sayısında ani düşüşler görülmektedir. Bu konumuzda instagram takipçi düşüşleri nedenleri hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı sorularınız için instagram yardım hattı sayfamızdan bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın