Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Para Kazanma – Facebook Home Gelir Modeli

380 views
Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Perşembe günü büyük bir adım atarak HTC tarafından üretilen ilk Facebook Phone’un ve Android telefonlardaki yeni Facebook Home’un tanıtımını yaptı.

Facebook’un kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg zamanını akıllı telefon kullanıcılarının vizyonuna yeniden yön vermekten ziyade uygulamaları tartışarak harcıyor. Ancak Facebook’un dahil olduğu çoğu pazarda olduğu gibi Mark Zuckerberg büyük bir noktada belirsizlik içinde kaldı. Facebook bu yeni ürünler üzerinden gelir sağlamak için nasıl bir plan yaptı?

Facebook’un geçen aylarda açıkladığı yeni özelliklerin aksine, Facebook Home ve Facebook Phone üzerinden şirketin gözle görülür bir şekilde kazancını artırması planlanmıyor.

Facebook’un birincil amacı Facebook Home’u mobil olarak benimsetmek. Facebook mobil, özellikle bazı genç kullanıcıların ilgisini kaybetmeye başladı. Facebook Home’un güçlü bir şekilde benimsendiğini farz edersek, Facebook Home, mobil kullanıcı reklamları için güçlü ve kazançlı bir platform olarak hizmet verebilir.

“Facebook Home reklamcılarına reklamlarının ön, orta veya ana ekran yerine bir uygulama veya web sitesi içinde gömülü olmasına izin verilecek. Facebook da hedef kullanıcıların cihaz üzerinden alışkanlıklarını daha iyi anlamak olarak düşünülürse, bu mobil reklamların gelişmesine de yardımcı olacaktır. Bence Facebook uygunluk ve hedeflemede daha da gelişecek ve zaman içinde daha fazla kazanacak.

Yeni mobil ürünler sayesinde Facebook’a olan bağlılık artacağından Facebook’un reklam hacminin artmasına yardımcı olacaktır. Bu da Facebook’un reklam gelirlerinin artmasına katkıda bulunacaktır.

Haliyle, Facebook zaten mobil reklamlar içinde pazar lideri, 2013 yılı içersinde Facebook bu kategoride reklam için verilen her üç dolardan birini almış olacak. Mobil reklam uzmanları bu ürünlerin daha fazla paya sahip olacağını söylemek için erken olduğuna inanıyorlar. Facebook mobil reklamların artan veya yeniden paylaştıran bir etkiye sahip mi henüz belli değil…

Mobil reklamlar dışında, Eğer Facebook Home gelecekte Graph Search özelliğini çalıştırabilirse, Facebook Home, Facebook’a mobil reklam gelirini artırmasında yardımcı olabilir. Aslında Facebook mesajlaşmanın ve içerik aramanın başlangıç noktası olmak istiyor ve bu sayede kullanıcı telefonlarından ticari ilişkileri çözmeyi amaçlıyor.

Reklam geliri ötesinde, Facebook’da HTC gibi iş ortakları tarafından üretilen Facebook Phone’dan satış gelirinin bir kısmını almak istiyor. Facebook ne HTC ne de Facebook Phone üretmemiş herhangi bir firma ile gelirini paylaşmaya yönelik bir anlaşma yapmış görünmüyor ama bu olmayacağı anlamına gelmiyor.

Aslında bütün bunlar akıllı telefon kullanıcılarının Facebook Home’u indirmesine ve yeni HTC Facebook Phone anlaşmasına bağlı… Kaynak ” Bebga ”

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın