Sponsorlu Bağlantılar

Facebook konuşmaları nasıl yedeklenir

626 views
Sponsorlu Bağlantılar

Çoğu sosyal ağlarda olduğu gibi mevcut olduğunuz verileri yedeklemenin, indirmenin bir yolu mutlaka vardır. Bunlardan biri de Facebook sohbet yedekleme eski bir arkadaşınızın, aile üyeleri veya sevdiğiniz biri ile yaptığınız sohbet geçmişini ileri de okuyup tekrar hatırlamak isterseniz bu sohbet yedeğini indirip tekrar okumanıza yardımcı olacaktır.

Bizde bu konumuzda kişisel geçmişinizi korumak amaçlı olarak Facebook sohbet geçmişini indirme konusunda destek vermeye çalışacağız. Bu nedenle sohbet yazışmaları nasıl yedeklenir bu makalemizde anlatacağız.

SOHBET YEDEKLEMESİNDE SINIRLAMALAR

  • Silinen konuşmalar için veri indirilemez, yedeklenemez
  • Tüm konuşmalar silinmediği sürece yedeklemek mümkündür.

Yukarıda bilgileri verdikten sonra Facebook mesaj indirme işlemini nasıl başlatılır? Bunu hemen aşağıda adımlarla sizlere anlatmaya çalışacağız.

SOHBETLERİ YEDEKLEME FACEBOOK

  • Sağ üst köşe de “ayarlar” kısmından giriş yapıyoruz.
  • Sol panelde Facebook Bilgilerin veya { your facebook information } yazan kısma gireceğiz.
  • Bilgilerini indir { download your informaiton } Gör yazan yere basıyoruz.
facebook sohbet geçmişini yedekleme

Bu alanda “bilgilerin” yazan kısımda, fotoğraflar, yorumlar, gönderiler, videolar, beğenmeler ve ifadeler, arkadaşlar, hikayeler, takip edilenler ve takipçiler, mesajlar, gruplar, etkinlikler, profil bilgileri, sayfalar, Marketplace, ödeme geçmişi, kaydedilen içerikler ve koleksiyonlar, yerlerin, uygulamalar ve internet siteleri, diğer hareketler, reklamlar, arama geçmişi, konum, aramalar ve mesajlar, hakkında, güvenlik ve giriş bilgileri ile ilgili size ait tüm bilgileri bu alanda görebilirsiniz.

Bu alandan yedeklemek ve indirmek için isteğiniz veriyi sağ da onay işareti işaretleyerek tümünü veya isteğe göre herhangi bir veriyi indirmek amaçlı olarak kullanabilirsiniz.

 Facebook sohbet backup alma için size birkaç kriter sunmaktadır.  İstenilen tarihe göre yedeğinizi alabilir, bunları html veya json olarak uzantılı şekilde alabilirsiniz. Kayıt kalitesi olarak büyük, orta, düşük alabilirsiniz.

Biz sadece sohbet yedekleme dedik fakat burada kendinize ait tüm bilgilerinizi yedeklemek suretiyle kayıt edebilirsiniz.

Seçtiğiniz dosyaları “Dosya oluştur” ile yedekleme işlemlerini başlatarak hesabınız yedeğini full, komple yedekleme de alabilir sadece konuşmaları, sohbet yedeğini alabilirsiniz.

Bunun dışında bilgilerinizi indirmeden görmek isterseniz “https://www.facebook.com/your_information/” adresi üzerinden tarayıcıya yapıştırarak link adresi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Tavsiye Yazı; Facebook yardım ve destek hattı

Bizimle paylaşmak istediğiniz tüm sorunlarınızı yukarıda link yardımı ile bize sorunlarınızı, aldığınız hataları bize ileterek sorunları çözmeye yardımcı olabiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın