Sponsorlu Bağlantılar

Facebook hikayeleri galeriye otomatik kayıt etmeyi engelleme

238 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Facebook hikayelerini otomatik kayıt etmeyi engelleme konusunda nasıl yapılır, nasıl yapılmış tarzında anlatım ile sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Snapchat ile başlayan ve instagram ve Facebook ile devam hikaye yani diğer adıyla stories de paylaştığınız fotoğraflar ve videolar 24 saat olarak kalmakta ve bu zamanın dolmasından sonra otomatik olarak silinmektedir.

Hikaye de telefonun film rulosundan herhangi bir medya ürününü ekleyebileceğiniz gibi direk hikaye ekleme kısmından da telefonun kamerasını kullanarak da hikayeye eklemeler yapabiliyorsunuz.

Bu direk kamerayı kullandığınız veya hikâye ekleme yaptığınız videoları, resimleri paylaştığınızda film rulosuna otomatik kayıt etmede veya etmemektedir. Bunu tamamen siz kendiniz ayarlamaktasınız.

Bizimde bu konumuzda hikaye eklemelerinde galeriye otomatik kayıt etmeyi kapatma konusunda nasıl yapılır bunu sizi anlatmaya çalışacağız.

FACEBOOK OTOMATİK KAYIT ETMEYİ DEVRE DIŞI BIRAKMA

Hikâyeye attığınız, paylaştığınız video ve resimleri otomatik indirmeye kapatmak, devre dışı bırakmak için aşağıda adımları gerçekleştirmek yeterli olacaktır.

  • Facebook da hikaye ekleme kısmına giriyoruz.
  • Burada video ya da resim çekmek için girdiğimiz alanın sağ üst köşesinde çark işareti göreceksiniz.
  • Paylaşılan Fotoğrafları Kaydet

Facebook Paylaşılan Fotoğrafları kaydet butonu göreceksiniz. Bu butonu aktif ettiğinizde film rulosuna otomatik kayıt edecek yani indirecektir.

Butonu pasif ettiğinizde galeriye fotoğraf veya videolar otomatik inmeyecektir. Facebook hikâyelerinde videolar otomatik inmeyecek böylece telefonun galerisinde yer açılmış olacak sonradan elle tek tek silmeyeceksiniz.

Tavsiye Yazı: Facebook yardım ve destek hattı

Bu konumuzda otomatik indirmeye kapatma Facebook da nasıl yapılır bunu sizlere bilgi vermeye çalıştık. Bu konumuzla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın