Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 arama çubuğu nasıl gizlenir?

383 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Windows 10 görev çubuğunda yer alan arama çubuğu nasıl kapatılır? Bununla ilgili olarak siz takipçilerimize ve bu konuda arama yapan ziyaretçilerimize bilgiler vermeye çalışacağız.

Windows 7 den sonra piyasa sunulan ve en çok kullanılan işletim sistemi olarak Windows 10 da birçok görsellikler ve yeni özelliklerde beraberinde geldi. Biraz karışık gibi de olsa Win10 işletim sistemini karıştırdıkça kullanımının kolay olacağını anlayacaksınız.

Dediğimiz gibi karışık gibi de olsa kullanımı kolay olan bu işletim sisteminde Windows görev çubuğu üzerinde “uygulamaları, dosyaları, ayarları ve web sonuçlarını aramak için kullanılan “arama çubuğu” gizlenir veya simge haline getirilebilmektedir.

Yukarıda örnek resimde de gördüğünüz gibi “aramak için buraya yazın” penceresini istenilen düzeyde simge durumuna getirebilirsiniz ya da tamamen gizleyebilirsiniz.

Bunun yapılması gerekenler aslında oldukça basittir aşağıda adımlarla sizde kolaylıkla arama penceresini gizlemek suretiyle kendinize göre kişileştirilmiş olacaksınız.

WİN10 ARAMA PENCERESİ KAPATMA NASIL YAPILIR

Windows 10 işletim sisteminde arama penceresini saklamak için hemen fare yardımı ile görev çubuğu üzerine gelerek farenin sağ tuşu yardımı ile ayarların olduğu pencereyi açıyoruz.

Windows 10 arama kutusunu gizlemek için farenin sağ tuşuyla ayarları açtıktan sonra Ara yazan kısımda üç farklı ayarı göreceksiniz.

  • Gizli
  • Arama simgesini göster
  • Arama kutusunu göster

Burada arama yapılan arama kutusunu gizlemek için sadece “gizli” seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. Eğer arama penceresini simge olarak seçtiğinizde küçük bir arama merceği işareti görev çubuğu üzerinde belirecektir.

Tavsiye olarak bu arama çubuğunu gizleme işlemini yapmak bilgisayar üzerinden evrak veya makale aramak üzere birebir bir özellik olduğu için oldukça işe yarayacaktır.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda Win 10 arama penceresi nasıl gizlenir konusunda nasıl yapılır, nasıl yapılmış tarzında yazımız için sorularınızı sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından diğer tüm konularda sorularınız için “bilgisayarcıya sor” sayfamızdan bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın