Sponsorlu Bağlantılar

Excel’de resimleri şeffaflaştırma

657 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Microsoft Excel’de resimleri şeffaflaştırma işleminin nasıl yapılacağına dair bilgi vermeye çalışacağız.

Excel‘de resimleri şeffaflaştırma işlemi direk olarak gerçekleştirilmemektedir. Bunun için farklı yöntemlerle Excel çalışma sayfasına yerleştirdiğiniz görselleri şeffaflaştırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bizde bu konumuzda sizlere bu işlemin nasıl yapılacağına dair aşağıda yapılış yöntemini anlatacağız.

EXCEL’DE RESİMLERİ ŞEFFAFLAŞTIRMA  

Excel’de resimleri şeffaflaştırma yöntemi için ilk önce Excel Ribbon Şeridi üzerinde Ekle > Şekiller üzerinden kare, dikdörtgen, yuvarlak bir şeklimizi ekliyoruz.

Daha sonra bu şekil seçili iken BİÇİM sekmesinden ŞEKİL DOLGUSU altında RESİM menüsüne giriyoruz. Buradan EXCEL sayfamıza bilgisayarımızdan bir resim ekliyoruz.

Eklediğimiz resimde kenarları varsa yine BİÇİM > ŞEKİL ANAHATTI > ANA HAT YOK olarak seçiyoruz. Daha sonra bu görselli saydamlık, uzaklık, boyut, bulanıklık, olmak üzere Yansıma, Parlama, Yumuşak kenarlar, 3-b biçimlendirme, 3-b döndürme, Artistik Efektler katmak için resim seçili iken CTRL + 1 tuşlarına basıyoruz.

Burada görsel üzerinde tüm ayarlamaları kırpma ve yeniden boyutlandırmaya varana kadar tüm ayarları bu alandan gerçekleştirirsiniz. Gelin birde bunu video ile nasıl yapılır, nasıl yapılmış inceleyelim.

RESİMLERE EFECT VERME ( SAYDAMLAŞTIRMA ) VİDEO ANLATIM

Yukarıda da izlediğiniz gibi videomuz da Excel’de eklediğimiz bir görsel resmi şeffaflık veya diğer doygunluk ayarlarının nasıl yapıldığına dair bilgi verdik.

BİLGİSAYARCIYA SOR SOR

Konumuzla ilgili olarak sorularınız için bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. Diğer Excel ile ilgili sorularınız için soru cevap sayfamızdan bizimle paylaşabilirsiniz. EXCEL 2021-2022-2023-2024-2025

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın