Sponsorlu Bağlantılar

instagram hikaye ayarları nerede bulunur

39 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda instagram hikaye ayarları nerededir, nerede bulunur bunula ilgili olarak sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Story kelimesinin Türkçe karşılığı olarak Hikaye anlamına gelmektedir. 24 saat süreliğine paylaşılan ve ana ekran da gösterilen gönderilerdir. Bu gönderiler fotoğraf veya video içeriği olarak 24 saat süreyle gösterilir.

Daha sonrasında süresi bittiğinde kaybolur ve hikaye arşivinde saklanmaktadır. Buradan isteğe göre profilinizde öne çıkanlar kısmından ekleyebilirsiniz.

Bizim bu konumuzda ınstagram hikaye ayarları nerede bulunur, instagram hikaye ayarları üzerinde neler yapılabilir bunu yazımızda bulabilirsiniz.

INSTAGRAM HİKAYE AYARLARI

Instagram hikaye ayarına ulaşabilmek için iki farklı yöntem kullanılabilir. Paylaşılan bir hikayeniz varsa bunu yukarı doğru kaydırdığınızda kimlerin baktığını gördüğünüz kısmın sol üst köşesinde Ayarlar butonu göreceksiniz.

Bu ayarlar butonu üzerinden instagram hikaye ayarlarını görebilirsiniz. Buradan ise instagram hikaye ayarlarını doğru bir şekilde yapılandırabilirsiniz.

Eğer hiçbir hikaye paylaşımı yapmadınız ve hikaye ayarlarını düzenlemek isterseniz o zaman aşağıda adımları takip edelim.

  • Profil
  • Sağ üst köşede ızgara işaretine basalım
  • Ayarlar
  • Gizlilik
  • Hikaye yazan yere giriyoruz.

İnstagram hikaye ayarlarında neler yapılabilmektedir.

Burada hikayeni gizlemek isteğin kişileri kullanıcı adını arama ile bularak saklayabilirsiniz. Hikayeyi gizle kısmı üzerinden bunu yapabilirsiniz.

Yakın arkadaşlar grubu oluşturarak hikayeni kimlerin izlemesini istediğin kişileri bu “yakın arkadaşlar” sekmesi bölümünden ayarlamak mümkündür.

Hikayene kimlerin yanıt verebileceğini bu kısmından ayarlayabilirsiniz. Herkes, Takip ettiğin kişiler ve Kapat sekmelerini kullanarak hikayelerine cevap verenleri seçebilirsiniz.

Hikayeyi Arşive kaydet butonu ile paylaştığınız hikayeleri instagram arşivine kayıt ederek sizin adınıza saklamış oluyor ileride bunu telefonunuza, tabletinize indirebilirsiniz. Profilde öne çıkanlar kısmına da buradan ekleyebilirsiniz.

Hikayenizi izleyenlerin paylaşmasını sağlayabilirsiniz. Ya da bunu engelleyebilirsiniz. DM olarak bir başkasına göndermeye açabilir veya kapatabilirsiniz.

Bununla birlikte paylaştığınız hikayeni Facebook’ta paylaş butonu ile bağlı olduğunuz Facebook sayfasında paylaşım yapabilirsiniz.

INSTAGRAM YARDIM VE DESTEK HATTI

TAVSİYE VİDEO;

Yukarıda adımlarla instagram story ayarları yapılandırabilirsiniz. Bu konumuzda ınstagram hikaye ayarları nerede ve nasıl ayarlanır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer ınstagram sorunları için destek sayfamızdan bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın