Sponsorlu Bağlantılar

excel’de rastgele sayı üretme formülü

259 views
Sponsorlu Bağlantılar

bu konumuzda excel rastgele sayı üretme formülü hakkında bilgi vermeye çalışacağız. rastgele sayı üretme formülü nedir? rastgele formülü nasıl kullanılır? sırasıyla bunlar üzerinde siz takipçilere bilgi aktaracağız. 

Microsoft Office Excel hücreleri içinde formül yardımı ile rast gele sayılar üretebilir. İngilizce karşılığı olan random kelimesi karşılığı olarak kullanılan formülümüz S_SAYI_ÜRET formülü kullanarak hücre içinde bir rastgele sayıya ihtiyaç duyulan yerlerde bu formülü uygulayabilirsiniz.

rastgele sayı formülü nasıl kullanılır?

excel çalışma sayfası içinde hücrelerde rastgele sayı üretme formülü için S_SAYI_ÜRET formülü 0 veya 0 ( sıfır ) büyük 10 kadar rastgele sayılar için kullanılacak formül =S_SAYI_ÜRET() dir.

0 ile 100 arasında bir rastgele sayı için =S_SAYI_ÜRET()*100 formülünü kullanacaksınız. Bunun dışında kendi belirleyeceğiniz sayılar arasında rastgele sayı üretme için =RASTGELEARADA(alt;üst) bu şekilde sayıları kullanabilirsiniz.

rastgele üretilen sayılarda virgül sonrası sayıları yuvarlamak isteyebilirsiniz, rastgele sayıları yuvarlaması yapacaksanız bunun için =YUVARLA(S_SAYI_ÜRET()*100;2) koyu yazılı yuvarla ve sonunda bulunan 2 ne kadar sayı yuvarlanacaksa o kadar sayı yazıyoruz.

Arama Tags & Etiket;

rastgele sayı üretme formülü, excel rastgele formülü, rastgele formülü nasıl kullanılır, rastgele formülü, microsoft excel formülü rastgele, s_sayı_üret kullanımı, s_sayı_üret excel

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın