Sponsorlu Bağlantılar

gsm operatörü gizli aramalar nasıl engellenir?

765 views
Sponsorlu Bağlantılar

Telefonla sizi gizli aramalar ile rahatsız ediyorlarsa sizinde bu numaraları engellemeniz en doğal hakkınızdır. Daha önceki konularımızda gizli arama nasıl yapılır? bununla ilgili bilgi vermeye çalışmıştık. bilinmeye numara, gizli arama, telefon numarası yok gibi farklı gelen çağrılar her zaman şüphe uyandırmıştır kendi adıma söylemek gerekirse, bunun için arayacak kişi kendini belli etsin diyerek gelen çağrılardaki gizli aramaları kapatmak durumunda kaldım.

gizli aramalar kapatma ;

Bende bu gizli aramalar nasıl engellenir bununla ilgili olarak gsm operatörleri Turkcell, Avea ( Turk Telekom) , Vodefone hattı kullananlar için bunu anlatmaya çalışacağım. gizli arama engelleme telefon operatörleri için ayrı ayrı vermeye çalışacağız.

turkcell gizli numara kapatma ;

turkcell ücretsiz servisi olan gizli numara kapatma ile ilgili yapacağınız telefon numara klavyesinden *253# kodlarını tuşlayarak ara tuşuna basınız. böylece turkcell gizli numara engelleme işlevini gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Bunu tekrar iptal etmek için yine aynı kodu *253# tuşlamanız yeterli olacaktır. Böylece gelen gizli aramaları kabul etmiş olacaksınız. 

vodafone gizli numara kapatma ;

vodafone gizli numara engelleme için yapılacak işlem GIZLI KAPAT yazarak 7046 mesaj atabilirsiniz. Ayrıca 7046 numarayı arama ile gizli numara kapatma işlemini ayrıca yapabilirsiniz. Bu işlemi iptal etmek ve gelen gizli çağrıları göstermek için GIZLI AÇ yazıp 7046 numaraya kısa sms atmanız yeterlidir. Böylece gelen gizli çağrıları alabileceksiniz. Fakat analog santraller ve PBX ve Yurtdışı çağrılarda bu işlem geçersizdir yani bu saydığımız yerden gelen aramaları engellenemez.

 ( Avea ) Türk Telekom Gizli aramaları engelleme ;

Avea olan ve sonradan birleşme ile Turk Telekom ismini almıştır. Gizli numara engelleme için yapılması gereken *253# kodunu tuşlayarak arama tuşuna basmanız olacaktır. Böylece gizli numaraları kısıtlama yerine gelecektir.  Bunu *100# menü işlemi üzerinden de yapabilirsiniz. Bu işlevi yerine tekrar tersine çevirmek gelen gizli aramaları kabul etmek için telefon klavyesi ile *253# numarasını tuşlamanız yeterli olacaktır.

bimcell gizli numara engelleme ;

bimcell gizli numara kapatma yine diğer operatörlerde olduğu gibi *253# yazarak aramanız yeterli olacaktır. Eğer bu numarayı çevirdiğinizde aktif ise deaktif, deaktif ise aktif olacaktır yani bir önceki işlemin tam tersini yapacaktır. 

pttcell gizli numaraya kapatma ;

diğer gsm operatörlerinden pttcell gizli numara engelleme işlemi de bir önceki işlemin aynısıdır. *253# yazarak arama tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Eğer bu işlem aktifse iptal edecek , kapalı ise aktif ederek işlemi tersine çevirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın