Sponsorlu Bağlantılar

instagramda biri bana ait fotoğraf paylaşıyor?

110 views
Sponsorlu Bağlantılar

Dünya’da en çok kullanılan sosyal ağ platformu fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olan instagram‘da her şeyin yolunda gideceği söz konusu değildir. Bazı kötü niyetli kişiler çıkarak size ait özel fotoğraflarınızı kullanmak isteyebilir. Size ait özel şahsınıza ait resim ve videoları kullanarak bir başkasını taciz edebilir veya sizin üzerinizden prim yapmayı düşünebilir. 

sizde öyle düşünüyorsanız biri bana ait fotoğrafları izinsiz paylaştığını düşünüyorsanız bunu şikayet etmek gerekecektir. ilk başta temel güvenlik olarak profilinizi “gizli kullanıcı” şekline dönüştürmeniz de fayda vardır. Size gönderilen takip isteklerini hemen kabul etmeyiniz önce takip edecek kişinin profilini inceleyin paylaşımlarını gözlemleyin ne kadar güvenilir analiz ediniz eğer onunda profili gizli ise kabul etmeyiniz. Eğer bildiğiniz birisi izin verebilirsiniz. Böyle küçük ve faydalı güvenlik önlemleri alabilirsiniz.

size ait fotoğrafları izinsiz paylaşılıyorsa ne yapmak gerekir? bununla ilgili ne yapılabilir? izniniz olmadan paylaşılan resimleri kaldırabilir miyim? Bununla ilgili bir şikayet formu doldurmanız gerekecektir. 

haberiniz olmadan ve izniniz olmadan paylaşılan fotoğraf ve videoları şikayet etmek için “https://help.instagram.com/contact/383679321740945?helpref=page_content” adresi üzerinden şikayet adımlarını takip ederek kullanıcıyı şikayet edebilir ve resimlerin kaldırılmasını isteyebilirsiniz. özel bilgilerinizi görsel materyalleri kaldırmak için gerekli bu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

instagramda biri bana ait fotoğraf paylaşıyor? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın