Sponsorlu Bağlantılar

Excel’de hücreleri tek seferde nasıl seçilir?

622 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Microsoft Office Excel derslerine devam ediyoruz bu anlatımda tek seferde tüm hücreleri seçme veya tüm çalışma sayfasındaki hücreleri işaretleme konusunda bilgi vermeye çalışacağım. Çalışma sayfasında tüm verileri silmek temiz sayfa’da devam etmek istiyorsanız ve tüm hücrelerdeki deseni değiştirmek istiyorsanız hücrelerin tümünü seçmek icap edecektir. Bu nedenle hücreleri tek seferde işaretlemek için küçük,basit ama bir o kadar’da önemli ipucu ile bu işlemi yapabilirsiniz.

Excelde tüm hücreleri topluca seçme / işaretleme ;

tüm hücreleri işaretleme, seçmede A sütünü ile 1 satırın birleştiği hücrelerin başlangıç yerinde küçük bir ok işareti göreceksiniz, resimde olduğu gibi o köşeye fare imleci ile bir kere dokunduğunuzda excel çalışma sayfasındaki tüm hücreleri topluca işaretlemiş olursunuz.

tüm hücreleri seçme ;

bütün hücreleri seçme işleminde tek seferde arka plandaki hücreleri biçimlendirebilir, hücre desenlerini, çalışma sayfa deseni gibi işlemleri yapabilirsiniz. İşlemler sırasında bazen yanlış giden bir şey olduğunda tek seferde topluca silme adımını’da yapabilirsiniz. Bunun dışında CTRL+A tuş kombinasyonu ile tüm hücreleri seçebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

hücreleri seçme, hücreleri topluca işaretleme, hücreleri tek seferde seçme, çalışma sayfası hücreleri, tüm hücreleri seçme, hücreler nasıl seçilir, hücreleri belirleme, tüm hücreleri seçme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın