Sponsorlu Bağlantılar

Excel’de Hücre Nasıl Aranır?

3.400 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda  Microsoft Office Excel çalışma sayfasında hücre araması nasıl yapılır, kolay bir şekilde hücre arama ve hücre bulma işlemini anlatacağız.

Yüzlerce satır ve sütün’dan oluşan excel çalışma sayfalarında aradığınız bir hücreyi kolaylıkla erişebilir, hemen bulabilirsiniz.

Microsoft Excel Bul ve Seç ;

Microsoft Excel  “Bul ve Seç” butonu göreceksiniz, Giriş sekmesinin sağ üst köşesinde bulunan “Bul ve Seç” Butonu bir kere dokunduğumuzda Bul… düğmesine veya kısayol tuşu olarak CTRL+F Tuşlarına birlikte basarak “Bul ve Değiştir” penceresi açılacaktır.

Arama Modu bu şekilde geçebilirsiniz. Arama modunda istediğiniz kelime, hücreleri bu şekilde bulabilir veya bulduğunuz içeriği bir başka içerik ile tek tek veya tümünü değiştir ile çalışma sayfasındaki veya çalışma kitabından içeriği değiştirebilirsiniz. Seçenekler >> alandan daha duyarlı aramalar yapabilirsiniz.

Büyük / Küçük Harf Duyarlılığı, Tüm Hücre içeriklerini eşleştir seklinde aramalar yapabilir, satır veya sütün içinde ayrı ayrı aramalarda bulunabilir.

Arama Tags & Etiket;

excel arama, excel bul, excel bul ve değiştir modu, excel arama modu, excelde nasıl arama yapılır, excelde nasıl bul yapılır, excel’de arama yapma, bul excel, arama excel , arama modu excel, excelde arama yapma, çalışma kitabında arama, çalışma sayfasında bulma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın