Sponsorlu Bağlantılar

Excel’de boş sütunları toplu şekilde nasıl silinir?

1.220 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda Microsoft Office Excel‘de çalışma sayfasında bulan boş hücre, hücreleri tek seferde topluca nasıl silinir? bunu sizlere anlatmaya çalışacağız. Excel çalışma sayfasında büyük veriler ile uğraşıyorsanız boş hücreleri tek tek silmek biraz zahmetli olacaktır.

Boş Hücreleri toplu halde, tek sefer silmek oldukça yoğun çalışanlar işe yaracak bir ipucu olarak sizlere vermeye çalışacağız.

excelde boş hücreleri silme işlemini seçtiğiniz sütunları ana pencere üzerinde tek işaretlemek sureti ile silebilirsiniz, bunu konu içinde ayrıca video’da anlatacağız. Bunun dışında ise özele git menüsü üzerinden boş hücreleri fare yardımı ile işaretledikten sonra sil ile topluca tek seferde boş hücreleri silebiliriz.

Excelde boş hücreler nasıl silinir?

yukarıda anlattığımız gibi şimdi sizlere boş hücreleri tek seferde boş hücre silme konusunda bilgi vermek için çekip hazırladığımız video’da anlatmaya çalışacağız.

tek seferde boş hücreleri ortadan kaldırmak, boş hücreleri silme konusunda yukarıda video sizlere yardımcı olacaktır. Boş hücre silme için farklı metotlar video içinde açıklanmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın