Sponsorlu Bağlantılar

direct3d8 is not installed or lower version sorunu nasıl çözülür?

327 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda oyunlara girerken yaşanan sorunlardan biri olan “direct3d8 is not installed or lower version” hatası çözümü hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Bu sorun nasıl çözülür? bununla ilgili elimizden geldiği kadarıyla bilgi aktarımı yapacağız.

direct3d8 is not installed or lower version sorunu genel olarak oyunlara girerken yani grafik oyunlarında bu hata sıklıkla yaşanmaktadır. Bu durum ekran kartı sürücüsü, Directx sürümlerinden birinin eski versiyon olması nedeniyle de yaşanabilecek problem arasındadır. Bunun dışında bazı oyunlar da 3D desteklemediği için bu tür sorunların yaşandığı problemler ara sıra görünmektedir.

Şimdi sizlere vereceğimiz direct3d8 is not installed or lower version çözümü için işletim sistemi Windows 10, Windows 8.01 veya Windows 7 için sorun aynı olacaktır. Aşağıda vereceğimiz çözüm yollarını denemekte fayda vardır.

direct3d8 is not installed or lower version hatası nasıl çözülür?

  • Bilgisayarda DirectX kurulumu bu kontrol ediniz.
  • Win+R tuşlarına birlikte basın ve dxdiag komutunu yazarak Tanı Aracını çalıştırınız.
  • Ekran sekmesi altında “Notlar” bölümünde sorun bulunmadı yazının olduğundan emin olunuz.
  • Ekran kartının hangi DirectX sürümünü desteklediğini kontrol ediniz. Bunu dxdiag komutu içinde tanı aracında görebilirsiniz.
  • Ekran Kartı sürücülerini güncelleyin. Ekran kartı resmi web sitesi üzerinden ekran kartı marka ve modeline göre işletim sistemine göre kartın sürücülerini güncel tutunuz.
  • Windows Update ile sistem güncellemesi yapınız sorun sürücülerin ve DirectX eski sürüm Windows ile çalışmasından da kaynaklı olabileceğidir.

direct3d8 is not installed or lower version hatası için yukarıda adımları takip edebilirsiniz, böylece sorunun eski versiyon kullanmayla ilişkili olduğu söylenebilir , grafik kartı , Windows , Ekran kartı ve kart ile ilgili tüm yazılımların güncel olmasına dikkat ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın