Sponsorlu Bağlantılar

Excel sayfada basılacak alanı belirleme

208 views
Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Excel sayfasında hazırladığınız tablo ve bir hesap extrası , cari bilgiler veya herhangi verileri yazdırmak gerekebilir bu yazdırma işleminde sayfaya sığdırma gerekebilir veya yazdırılacak bilgiler sayfaya sığıyor mu? bunu kontrol etmek yazma sayfasını , basılacak alanı belirleme gerekebilir.

Microsoft Excel çalışma sayfasında basılacak sayfa alanı belirleme işlemini Ribbon Şeridi veya diğer adıyla Excel Şeridi alanında set print area veya diğer adıyla yazdırma alanı üzerinden belirleyerek yazıları bir sayfaya sığdırma işlemi yapılabilir.

Sayfa düzeni sekmesinde Yazdırma Alanı kısayolu ile yazdırılacak alanı belirleyebilirsiniz böylece sayfalar da yazılarda taşma veya diğer bir ikinci sayfada çıkmasını önleyebilirsiniz.

Yazdırma Alanı > yazdırma alanını belirle, yazdırma alanını temizle altında iki farklı seçenek daha bulunmaktadır. Bu alan altında yapılacak işlemleri tekrar seçebilirsiniz.

Excel sayfasında bir yazıyı kolay yoldan çıktı almak için CTRL+P tuşlarına birlikte basarak yazdırma seçenekleri üzerinden kolayca çıktı alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın