Sponsorlu Bağlantılar

iphone otomatik parlaklık ayarı nasıl yapılır?

1.370 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Bu konumuzda iphone ekran parlaklık ayarı otomatik ayarlama nasıl yapılır? ekran parlaklık ayarı yapma konusunda sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. Bulunduğumuz ortamlarda ortam eğer çok parlak, ışıklı ise ekran göz alacağı için ekranı karartabiliriz, fakat ekran karanlık bir mekanda ise bu ayarı biraz daha açarak parlak bir ayara getirebiliriz.

Önceki konularımız da Android telefonlarda ekran parlaklık ayarı nasıl yapılır? bunu sizlere kısaca bahsetmiştik, bu ayar aslında oldukça basit ekranı yukarıdan aşağı çekerek ekran parlaklık ayarını yapabilme imkanı kolaydı fakat iphone telefonlarda biraz bu işlem menü yolu ile ilerlediği için kısaca bunun üzerinde duracağız.

İphone otomatik ekran parlaklık ayarı yapma ;

Kullandığınız telefon İphone 5, 5S , İphone 6 veya 6S İphone 7 telefonlarda eğer siz otomatik parlaklık ayarını telefonun, cihazın otomatik olarak yapmasını istiyorsanız bu ayarı adım adım ilerleyerek yapabilirsiniz.

  • Ayarlar
  • Ekran ve Parlaklık

 

iphone otomatik parlaklık ayarı nasıl yapılır? yukarıda kırmızı ok ile işaretli alandaki ayarı YEŞİL RENK ( Açık ) konuma getiriyoruz böylece iphone cihaz sensörlerini kullanarak bulunduğu ortamın durumuna göre ekran parlaklık ayarını otomatik olarak kendi yerine yerine getirecektir.

otomatik parlaklık ayarı yukarıda anlatılmıştır bunun şu avantajı olacaktır, parlaklık ayarı yüksek olan bir cihazda şarj çabuk tükenecektir, bu nedenle telefon otomatik parlaklık ayarını yerine getireceği için bu süre biraz daha uzayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın