Sponsorlu Bağlantılar

chrome tarayıcıda meb.gov.tr girince engelleniyor

581 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu sorunumuzda kullandığımız akıllı telefonlarda google chrome web tarayıcısından meb.gov.tr sayfasını açmaya çalıştığınızda karşınıza gelen hatayı çözmeye çalışacağız. Bu sorunların bazı nedenleri olabilmektedir. Sizlerden gelen sorunlardan bazıları bazı sitelere giriş yapamama veya  engelleme nedeniyle sorunlar doğurabilmektedir.

meb.gov.tr erişim engelli veya diğer sitelere erişim sınırlaması chrome’de nasıl çözülür? bu sorun nasıl giderilir? bununla ilgili sizlere şimdi vereceğimiz bazı yöntemler ile erişim engeli yada giriş sorunu çözümünü sağlayacağız.

Çözüm ;

Meb Güvenlik sistemi Tarafından Bloklandınız.

Google Chrome veri tasarruf modu sayesinde web sitelerini sıkıştırmaktadır, bu nedenle bazı sayfalarda oluşan hatalar nedeniyle sitelerin açılmasında sıkıntı yaşanmak bu nedenle veri tasarruf modu kapatmak gerekmektedir. Bu özellik mobil cihazlarda olduğu gibi masaüstü bilgisayarlar da özelliği devreye alınmıştır.

Veri tasarruf modu nasıl kapatılır?

Ayarlar > Gelişmiş > Veri tasarruf > buradaki ayarları kapatarak sayfa girişini tekrar deneyiniz. Veri tasarruf modu eğer pasif ise proxy ayarları kapatın veya kapalı ise açınız bu şekilde veri tasarruf modu kapatmak sureti ile meb.gov.tr sitesine erişim sağlayacaksınız.

Bu diğer web siteler içinde geçerlidir. veri tasarruf modu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için “https://support.google.com/chrome/answer/2392284?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=tr” adresi üzerinden destek alabilirsiniz.

Bunun dışında diğer çözüm yolları yapılması gerekenler vpn eklentisi kullanıyorsanız ( zenmate vb. ) , proxy kullanıyorsanız bu tür yazılımlar veya proxy ayarları siteye giriş yapmaya engel teşkil etmektedir bu nedenle bunları iptal ederek yeniden giriş yapmayı deneyiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın