Sponsorlu Bağlantılar

Excel parçaal formülü

1.173 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda excel parçaal formülü nedir, parçaal formülü nasıl kullanır bununla alakalı olarak sizlerden gelen sorulara ve excel kategorimiz de diğer konularımız arasına bu yazımızı da eklemiş olacağız.

Excel mid formülü olarak da geçen formül kısaca bir metin değerinden belirli sayıda karakterleri belirtiğiniz konumdan başlamak üzere hesaplar. Bunu şu şekilde biraz daha net şekilde açacak olursak belirlediğiniz bir hücreye, belirlediğiniz bir metinin kaçıncı sırasından kaç harf veya sayı alacağınızı belirtebilirsiniz.

excel parçaal fonksiyon

excel parçaal formülü şu şekilde kullanılır =MID( metin;başlangıç_sayısı;sayı karakteri) veya diğer formülümüz olarak =PARÇAAL(metin;başlangıç_sayısı;sayı_karakter) olarak kullanacaksınız.

Yukarıda parçaal formülü kullanımında E6 hücresinde KULLANICI ADI kelimesinin 3 harfinden başlayarak 3 kelime alacağız. Aldığımız formül sonucu LLA harfini almış oluyoruz.

EXCEL PARÇAAL FORMÜLÜ NASIL KULLANILIR

DAİLYMONTİON FORMÜLÜ

Microsoft Office Excel hücresel tablosunda formüller ile işlerimiz çok kolaylaşmıştır. Bu konumuzda excel parçaal formülü kullanımı hakkında basitleştirilmiş olarak bilgi vermeye çalıştık.

Bunu ayrıca sizlere video olarak nasıl yapılır? Tarafından bakarak parçaal formülü anlatmaya çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınızı sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza gönderebilirsiniz. Bunun dışında diğer soru & cevap sayfamızı da kullanarak tüm aklınıza gelen soruları gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın