Sponsorlu Bağlantılar

Excel otomatik köprü oluşturmayı engelleme

1.236 views
Sponsorlu Bağlantılar

Excel’de daha önceki örnekler bir yazıya, hücreye link vermeyi ( köprüleme ) ve e-posta adresi yazınca otomatik köprü ( hyperlink ) verdiğini biliyoruz.

Bu köprü kaldırmak için tekrar link üzerine gelerek farenin sağ tuşu ile köprüyü kaldır ( remove hyperlink ) yaparak işlemi sonlandırma yapabiliriz.  Bu köprüleme işlemini otomatik olarak yapılmasını istemiyorsanız, işlemini engellemek istiyorsanız aşağıda vereceğimiz adımları uygulamanız yeterlidir.

Excel otomatik köprülemeyi kapatma ;

Excel çalışma sayfasına bir e-posta adresi yazdığınızda veya bir web sitesi url’ni kopyalayıp yapıştırdığınızda otomatik köprülemeyi engellemek, kapatmak için ;

  • Dosya
  • Excel Seçenekleri
  • Yazım Denetleme
  • Otomatik Düzeltme Seçenekleri
  • Yazarken otomatik biçimlendir
  • internet ve ağ yollarını köprüle sekmesi önündeki onay işaretini kaldırın.

yukarıda adımları takip ederek sekme önündeki onay işaretini kaldırdığınızda otomatik köprüleme işlemini kapatabilirsiniz. Eğer tekrar otomatik köprüleme işlemini açmak isterseniz aynı adımları takip ederek onay işaretini tekrar vererek otomatik köprülemeyi geri açabiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Excel otomatik köprü oluşturmayı engelleme (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Allah gani gani razı olsun sizden, yani şunu anlatan Allah’ın bir kulu bile yok, herkes köprülemeyi anlatmış geçmiş.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın