Sponsorlu Bağlantılar

Excel Format Painter ( Biçim Boyacısı ) Nedir?

1.717 views
Sponsorlu Bağlantılar

Excel’de format painter yani biçim boyacısı ne işe yarar, ne demek, nedir? gibi arama kelimeleri ile siteleri ziyaret edenler için sizlere bilgi vermeye çalışacağız ve nasıl kullanılır? bununla ilgili resimli anlatım yapacağız.

Seçtiğiniz hücreleri “Biçim Boyacısı” butonu bastığınızda bir al satırdaki hücrelerinde aynı seçili hücre biçimine sahip olması demektir.

 

yukarıda örnek resimde olduğu gibi D5 ve E5 hücreleri birleştirilmiş ve para birimi olarak biçimlendirilmiş bir hücredir. Bu hücre üzerine fare ile bastığınızda ve “Biçim Boyacısı” butonu kullanarak hücre yapısın kopyalıyor ve bir alt satır hücresine veya başka bir hücre üzerine gelerek fareyi bir kere bastığınızda o hücrede aynı seçili hücrenin yapısında olacaktır.

Biçim Boyacısı bu şekilde pratik olarak kullanabileceğiniz bir özelliktir. Diğer adıyla İngilizce olarak kullananlar için Format Painter butonu işinize yarayacaktır.

Arama Tags & Etiket;

excel biçim boyacısı nedir, excel biçim boyacısı ne işe yarar, excel biçim boyacısı ne demek , excel biçim boyacısı nasıl kullanılır

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın